Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy na Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Rynku między 22 listopada a 22 grudnia będzie można kupić prezenty, skosztować świątecznych smakołyków, spotkać Świętego Mikołaja i Minionki, a nawet przejechać się niesamowitą wiedeńską karuzelą.

W drewnianych, klimatycznych domkach będzie można kupić rękodzieło, świąteczne ozdoby i biżuterię. Warto wpaść na rekonesans – w dni robocze między godz. 12.00 a 18.00, w soboty i niedziele od godz. 12.00 do 19.00. W bajkowo przystrojonym sercu Starówki będzie można skosztować pachnących pierników, gorących oscypków i korzennego wina. Przez cały miesiąc będzie także okazja, by przejechać się na niesamowitej karuzeli wiedeńskiej, ozdobionej w stylu retro. Nie zabraknie tradycyjnej bożonarodzeniowej stajenki, a w specjalnym interaktywnym domku będą rozbrzmiewać anielskie śpiewy. Wyjątkową tegoroczną atrakcją będzie pięknie oświetlona, świąteczna piramida (niem. Weihnachtspyramide). Co to takiego? Sprawdźcie sami!

To nie wszystko! 6 grudnia gościem Jarmarku będzie nie kto inny, jak Święty Mikołaj. Najmłodsi poznają także jego pomocne elfy, które będą roznosić świąteczną pocztę. Śmiałkowie zajrzą do Zimowego Parku Doświadczeń7 grudnia o godz. 18.00 zaplanowano świąteczną atrakcję dla melomanów – w oknie jednej z kamienic na Rynku (Stacji Artystycznej Rynek, pod numerami 4 i 5) wystąpi jazzowa grupa Saksoholicy.

Wielki finał tegorocznego Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zaplanowano na 22 grudnia. Atrakcji będzie co nie miara! Na imprezie pojawią się między innymi Minionek i bałwanek Olaf. Mali artyści własnoręcznie wykonają bożonarodzeniową świeczkę, którą po warsztatach zabiorą do domu. Najpiękniejsze kolędy zagra Orkiestra Dęta Ostropa. Około godz. 18.20 do Gliwic trafi Betlejemskie Światło Pokoju – płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego, uważanej za miejsce narodzin Jezusa. Stamtąd jest przekazywany z rąk do rąk, by w okresie przed Bożym Narodzeniem dotrzeć do najdalszych zakątków świata. Będzie to też okazja do złożenia życzeń mieszkańcom przez przedstawicieli władz miejskich i duchowieństwa. Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru wystąpi gliwicka wokalistka Gabriela Blacha z zespołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here