SixSilver Jubiler Gliwice

Policjanci mieli pilnie usunąć niebezpieczny dla podróżujących przedmiot, leżący na jezdni – zniszczoną oponę z samochodu ciężarowego.

Usuwając szczątki opony, mundurowi zauważyli ślady frezowania asfaltu. Jak po nitce do kłębka dotarli do sprawcy. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy „wanny” wypełnionej złomem może słono kosztować.

Foto: sierż. szt. Marcin Rydel

25 maja przed godziną 7.00 patrol z III komisariatu został wezwany na DTŚ (wlot do tunelu, kierunek – ul. Portowa) ze względu na leżącą tam oponę. Widać było, że uległa ona zniszczeniu, na jezdni zaś znajdowały się ślady żłobienia, ciągnące się przez 6 km, aż do ul. Portowej.

Tuż przed Łabędami stał pojazd ciężarowy z 11 tonami złomu w kontenerze. W pojeździe doszło do rozerwania opony na tzw. osi wleczonej. Kierowca zignorował jednak ten fakt i jechał na gołej obręczy koła dalej, w stronę Łabęd, powodując uszkodzenie nawierzchni. Policjantom wyznał wprost: mimo poważnej awarii chciał dojechać do huty.

Oprócz jezdni mężczyzna uszkodził też podzespoły swojego pojazdu. Został ukarany 300-złotowym mandatem, sporządzono również dokumentację dowodową dla zarządcy drogi, który może żądać refundacji kosztów naprawy infrastruktury.

36 KOMENTARZE

 1. hEJ, jest tu jakiś normalny facet który chciałby czasami pogadać ? Jestem bardzo samotna i nie mam się nawet do kogo odezwać 🙁 Jezeli masz ochotę na rozmowe zapraszam na mój profil :
  https://www.wyspakobiet.eu/Ania29
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia . Ania 🙂

 2. ZARÓB 15,000 ZŁ W JEDEN MIESIĄC!
  Ta strona zarobi dla Ciebie 15,000 zł!
  Zamykając ją “wyrzucasz” 15,000 zł.
  Przeczytaj tę stronę do końca a gwarantuję, że nie pożałujesz! Naprawdę warto!

  Sprawdź koniecnie naszą stronę : https://www.zarobpieniadze.pl

  Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem

  23914 zł w miesiąc bo poświęciłem 3 godziny a nie 30 minut! Opłacało się)

 3. Czytam i nie wierzę… 6 km… Co to za siofery ostatnio są??? Za mniej jak 250 dniófki w koło komina to nawet nie wsiada za fajerkę, a profesjonalizmu za grosz nie ma…

 4. Maciej Gajdzik s FIRMA TAM KIEROWNICTWO I BIURO POWINNI TEŻ DOSTAĆ MANDATY …ZA LEKCEWARZENIET INFORMACJI PRACOWNIKA ZE NIE POJEDZIE E TRASE A CHCE PRACOWAĆ

 5. Ale ja tu mieszkam i wiem jak dojeżdżają na skróty. Rozumiem gościa który się wpiep…ł z obcą rejestracja ale większość to miejscowi z Gliwic i okolic i wiedzą że tędy nie powinni jechać. Przed wczoraj 5:15 ciągnik z dłużyca na ul. Głównej gdzie jest 7T ale to norma w 1 godzinę przejedzie takich 4 conajmniej a nie po to jest tam ograniczenie i zrobione objazdy na nowych drogach gdzie jest dopuszczalny nacisk osi na jezdnie

 6. I tu się z Panem zgadzam tylko po co tutaj to nie potrzebne hejtowanie?
  Był Pan na miejscu…? Widział to Pan….?
  Jeśli nie to po co taki hejt…który jak już wiemy nie jest podparty żadnymi faktami.

 7. wiadomo ze sobie ostatnio bardzo zaczeli skracac drogę nie patrząc na znaki i zakazy dla nich ważne że ma bliżej

 8. Marek Kalinowski nie wjechał za znak zakazu więc nie ma wykroczenia. To jak mogą za to ukarać??? A o tym że tam jest 7 ton to podejrzewam że dobrze wiedzą. Nie bądź taki do przodu….

 9. Ciekawe jak on chciał wjechać do huty od tej strony jak wszędzie jest zakaz wjazdu powyżej 7 ton brawo dla policji że się tego nie domyślili ale to w końcu policja

 10. Karolina Weronika Jaworska-Prymas 300zł to może być za niesprawny kierunkowskaz albo lusterko, a nie jazda ciężarowym samochodem bez jednej opony, nie wiózł organów do przeszczepu tylko q.. złom. Ciekawe co było jakby druga opona też poleciała i przewrócił? Za takie coś powinno być odebrane prawko i powtórne testy psychologiczne.

 11. Marcin powinno być 300zl dla kierowcy + obciążenie kosztami za naprawę całego odcinka po którym tak jechał dla firmy…

 12. jak może być normalnie w tym kraju jak za takie coś – dla kierowcy ZAWODOWEGO! – jest 300zł mandatu i ELO??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here