0,32 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez zabrzańskich policjantów rowerzysta, który postanowił przejechać się rowerem po zabrzańskim odcinku drogi krajowej numer 88.

Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł, a w stanie po użyciu alkoholu mandatem w wysokości 1000 zł.

Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano ośmiu kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali pojazdami.

Ponadto zatrzymano kierującego, który zignorowała sądowy zakaz powadzenia pojazdów. Najbardziej zaskakującym widokiem dla pracujących wczoraj policjantów był 59-letni rowerzysta, mieszkaniec Bytomia, który jechał zabrzańskim odcinkiem drogi krajowej nr 88. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie.

Za popełnione wykończenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Akcja trzeźwość jest powtarzana cyklicznie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here