MMA, to dyscyplina sportowa, która łączy elementy różnych sztuk walki, takich jak boks, kickboxing, karate, zapasy, brazylijskie jiu-jitsu czy judo. To jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie i cieszy się ogromną popularnością wśród fanów walk sportowych i nie tylko.

Jak zacząć swoją przygodę z MMA?

Odpowiedź jest taka sama, jak w stosunku do każdej innej dyscypliny sportowej – podstawą są oczywiście chęci.

Jeśli już postanowiłeś, że chcesz spróbować swoich sił w MMA, jedynym i najważniejszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego klubu w Twojej okolicy. Gliwicki rynek szkółek nie jest specjalnie obfity, jednak są miejsca, w których wykwalifikowani trenerzy wprowadzą Cię do świata sportów walki.

Klub Sportowy Kodokan

Klub Sportowy Kodokan mieści się przy Szobiszowickiej 27. Miejsce to, oprócz dogodnej lokalizacji, blisko centrum, oferuje szeroką ofertę zajęć. Kodokan to nie tylko klub dla zawodników, ale również dla pasjonatów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i poprawić kondycję. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy zawsze służą pomocą oraz dobrą radą.

Pierwszy trening jest darmowy i żeby wziąć w nim udział, jedyne co musisz zrobić, to na niego przyjść. Proste, prawda? Jeśli złapiesz bakcyla, kolejnym krokiem będzie wyposażenie się w rękawice oraz szczękę. Dalej poprowadzi Cię trener.

Wśród licznych dyscyplin, w których możesz spróbować swoich sił, są: MMA, Muay Thai, Boks czy BJJ. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kodokan Fighting Format, jedyna taka gala!

Już 15 kwietnia w Gliwicach będziecie mieli okazję wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu! Mowa o II edycji gali Kodokan Fighting Format, dzięki której zawodnicy stoczą amatorskie walki w profesjonalnej oprawie. Gala stanowi odpowiedź na potrzeby zawodników, którzy mają szansę zaprezentowania się za darmo, w przeciwieństwie do innych tego typu formatów.

Warto podkreślić, że gala ta stanowi dla zawodników szansę na godne zaprezentowanie się i pokazanie swojego potencjału, a także oswojenie się z tremą. Walki amatorskie są przez nich traktowane bardzo poważnie, choć nie wpływają na ich rekordy. Gala ta przyciąga tłumy fanów MMA, którzy w sportowej atmosferze kibicują zawodnikom.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w Klubie Sportowym Kodokan, mieszczącym się przy ulicy Szobiszowickiej 27, natomiast gala odbędzie się na hali Jasna31 w Gliwicach. Nie możesz przegapić tego wydarzenia!

Kodokan Fighting Format to gala z ponad dziesięcioletnią tradycją! Jej pomysłodawcą jest prezes KS Kodokan, który od 2012 roku organizował podobne wydarzenia pod nazwą Gliwice Fighting Tournament.

Dlaczego wydarzenie jest tak ważne?

Młodzi zawodnicy, staczający pojedynki na zawodach, niezależnie od tego, czy są to mistrzostwa regionu, czy światowe, muszą zmierzyć się z szeregiem wyzwań. Intensywny grafik walk, wymagające treningi oraz… trema.

Zawodnicy, którzy otrzymują szansę walki na profesjonalnej gali, mają do czynienia z efektami specjalnymi i wizualną oprawą, co stanowi dla nich nowe wyzwanie, które może wpłynąć na wynik ich walki. Emocje oraz przygotowanie mentalne, odgrywają kluczową rolę w tej dyscyplinie sportu, dlatego niezwykle istotne jest dla młodych adeptów sztuk walki, aby zaznajomić się z tą niecodzienną sytuacją.

2 KOMENTARZE

  1. Pierwsza gala była na prawdę dobra, widać że zawodnikom zależy i nie są z pierwszej łapanki. Organizacyjnie również wysoki poziom. Świetna atmosfera na trybunach. Jak ktoś jest z Gliwic lub okolic i lubi tego typu eventy to warto się pojawić.

  2. MMA, to dyscyplina sportowa, która łączy elementy różnych sztuk walki. Toż to pospolite mordobicie, kopanie po głowie, duszenie itp sztuki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here