SixSilver Jubiler Gliwice

Wiemy, jaki jest pomysł na modernizację ul. Zwycięstwa, teraz przyszedł czas na konkretny projekt. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i zagospodarowanie jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w mieście.

Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy koncepcję przebudowy jednej z najważniejszych ulic naszego miasta. Główne zmiany zaproponowane przez projektanta dotyczą zawężenia jezdni i budowy dodatkowego pasa, którym poruszałby się pojazd alternatywny dla obecnie funkcjonującego autobusu. Opracowanie przewiduje także całkowitą wymianę nawierzchni drogi.

tygiel

– Ciągi piesze będą pełnić dwie różne funkcje, tzw. szybką i rekreacyjną. Przewiduje się organizację przestrzeni dla lokalizacji zieleni, ławeczek czy stojaków rowerowych. Zostanie wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h. Planuje się uruchomienie dodatkowych przystanków autobusowych. Rowerzyści będą poruszać się jezdnią – wylicza Anna Gilner, dyrektor ZDM w Gliwicach.

Dzięki tym zmianom ul. Zwycięstwa stanie się przestrzenią bardziej przyjazną dla wszystkich użytkowników ruchu.

Taka jest koncepcja, teraz czas na projekt. ZDM zastrzega, że proponowane rozwiązania zostaną wzięte pod uwagę, ale mogą ulec modyfikacji w trakcie sporządzania dokumentacji projektowej – zamawiający pozostaje otwarty na zmiany w przypadku przedstawienia propozycji mającej wpływ na bardziej racjonalne zagospodarowanie przestrzeni na wskazanym odcinku. Wykonawca przygotuje projekt w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, uwzględniając w dokumentacji także inne realizowane lub zaplanowane inwestycje, m.in. budowę Centrum Przesiadkowego i przebudowę placu Piastów.

23 KOMENTARZE

 1. proponują stworzyć pierwszą i na pewno nie ostatnia trasę PIELGRZYMKOWĄ dla tych co chodzą i drą mordy z megafonami że kochaja swojego pana. a… i jeszcze ze 4 kościoły na zwyciestwa by się przydały, proponuję też ZLIKWIDOWAĆ RATUSZ !!!!! zrobić tam CENTRUM DUCHOWE dla księży. brakuje też PLACU MANIFESTACYJNEGO DLA OBROŃCÓW ŻYCIA.. stoją bidulki na placu piastów a tam ludzie z nich się śmieją. ja bym to zrobił na rynku..niech mają !!!

 2. Żądający likwidacji Żabek i banków maja pełne pole do popisu: kilka lokali czeka na najemców, więc droga wolna- wynajmijcie je i otworzcie swoje biznesy. WOlny rynek i pełna demokracja.

 3. W Gliwicach synonimem zła stał się woonerf, błagam.
  Przyczyn wad należy szukać w złej implementacji i nieudolności w ZDM, nie w projekcie czy zamierzeniu.

 4. I bardzo mnie to cieszy, oby więcej takich przykładów jak Pani.
  Widocznie te żabki i banki są opłacalne, dają zatrudnienie ludziom. A cepelia widocznie się nie opłacała, nie było klientów. Tak działa wolny rynek.
  Nawet w Warszawie na Krakowskim przedmieściu są żabki i banki, nie popadajmy w paranoję.

 5. Jestem starszym pokoleniem. Już mam odejść ? 🙂 Jednak umiem korzystać z internetu, płacić rachunki przez internet i założyć konto online. Owszem, niech będą banki na Zwycięstwa, ale po co ich aż tyle ? Czy na reprezentacyjnej ulicy miasta muszą być ŻABKI ?- nie korzystam z Żabek na Zwycięstwa, ale brakuje Krasnoludka, czy Cepelii. Bywam w Chorzowie i główna ulica jest deptakiem, tylko tramwaj przejeżdża i auta dostawcze- Zwycięstwa też mogłaby zostać takim deptakiem.Mamy za to woonerf na Siemińskiego i mi osobiście się podoba, ale wielu malkontentom, nie.

 6. Zamiast się cieszyć to prawie same gorzkie żale w komentarzach. Niektóre to wręcz przejaw bolszewizmu (likwidacja takich a innych działalności gospodarczych). To chyba dobrze że zamiast pustych lokali prowadzi się jakąkolwiek działalność. Zresztą, na banki narzeka pokolenie które najbardziej z nich korzysta, młodzi płacą rachunki, biorą kredyty i zakładają konta online.
  Zatem uspokajam, placówki bankowe odejdą wraz ze starszym pokoleniem.
  Byłoby dobrze gdyby Gliwice zostały objęte ustawą krajobrazową i w ten sposób poprawić estetykę miasta. Uświadomić przedsiębiorców że chaos reklamowy nie przyciąga klienta, za zdjęcie reklam wprowadzić jakieś ulgi podatkowe.
  Ja tam się cieszę że ciągle coś się dzieje w tym mieście. A malkontentom polecam udać się chociażby do pobliskich miast i zobaczyć że naprawdę nie ma na co narzekać.

 7. Kolejny woonerf jak na ulicy Wieczorka? Kolejna droga zamknięta? Jeśli tak to ma wyglądać to może niech miasto do wyborów samorządowych nie robi żadnych inwestycji, bo to wszystko wygląda coraz gorzej

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here