W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, pełnoletni instruktorzy i harcerze naszego Hufca podejmują służbę na rzecz osób, które z obawy o swoje zdrowie wolą pozostać w domach. – W szczególności zależy nam na tym, aby opieką objąć seniorów oraz osoby przebywające na kwarantannie. – mówią harcerze.

Trzeci punkt Prawa Harcerskiego głosi, że harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Pomoc taka jest szczególnie istotna w chwilach trudnych i skomplikowanych, z jakimi niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć. – W obliczu potrzeby jako harcerze nie możemy być obojętni. Dlatego też ruszamy z pomocą dla osób starszych, przebywających na kwarantannie, potrzebujących oraz wszystkich tych, którzy z obawy o własne zdrowie wolą pozostać w domach.

Jeśli potrzebujecie pomocy w zrobieniu zakupów, wykonaniu drobnych sprawunków czy chociażby wyprowadzeniu psa bądź też znacie osobę, która takiej pomocy potrzebuje – wystarczy, że dacie o tym znać. Wolontariusze są w gotowości do pełnienia służby. Zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy można kierować do: Komendantki Hufca – phm. Weroniki Maciak (tel. 605 202 614) lub mailowo na adres biuro@gliwice.zhp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here