Przed nami druga odsłona projektu pod hasłem „Filharmonia – muzyka w JAZOVII”. To cykl koncertów organizowanych przez Fundację Integracji Kultury w Gliwicach. Zaplanowano cztery występy. Start – 10 lipca!

W pierwszej odsłonie tegorocznego cyklu Gliwice gościły zarówno polskich, jak i międzynarodowych muzyków i wokalistów wysokiej klasy. W Centrum Kultury JAZOVIA (Rynek 10) zaprezentowali się – przypomnijmy – Hadar Noiberg Trio, Jane Monheit Group, projekt Warszawski Lutosławski (Magda Navarrete & Piotr Steczek), Tymon & The Transistors, Dave Holland ze swoim kwartetem PRISM, Gaba Kulka, Dima Gorelik i Artur Orzech opowiadający o Iranie oraz Mela Koteluk. Kto pojawi się w drugiej części „Filharmonii”?

10 lipca w JAZOVII wystąpi Joey Calderazzo – pianista jazzowy, improwizator i kompozytor.

Artysta debiutował w latach 80. ubiegłego wieku w zespole Michaela Brecker’a. Uznanie przyniosła mu współpraca z geniuszem saksofonu Branfordem Marsalisem. Na co dzień występuje z autorskim zespołem. W ramach „Filharmonii” zaprezentuje utwory z projektu „Calderazzo Plays Kobyliński”, który jest efektem artystycznej kooperacji nowojorskiego muzyka z gliwickim kompozytorem i pianistą Krzysztofem Kobylińskim. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

foto. materiały oranizatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here