ZŁOTE OBRĄCZKI ŚLUBNE od SIXSILVER

Obrączki ślubne złote z diamentami, dostępne u jubilera Sixsilver, Zwycięstwa 1, Gliwice

Obrączki ślubne to jeden z podstawowych elementów niemal każdych zaślubin. Stanowią piękny symbol dozgonnej miłości, którą małżonkowie przyrzekają sobie na ślubnym kobiercu. Jeżeli szukacie idealnych obrączek ślubnych, koniecznie odwiedźcie salon jubilerski SIXSILVER w Gliwicach.

SIXSILVER – najlepszy jubiler w Gliwicach

Wiemy jak ważny dla każdego przyszłego małżeństwa jest wybór obrączek. Wasze gusta mogą być podobne lub diametralnie odmienne a obrączki ślubne powinny pasować do Was obojga. W salonie SIXSILVER w Gliwicach znajdziecie więc ponad 300 modeli obrączek co gwarantuje dobranie odpowiedniego wzoru. W specjalnie przygotowanej strefie będziecie mieli możliwość w skupieniu poznać każdy model i przemyśleć jego zakup. Doświadczeni doradcy pomogą Wam rozwiać ewentualne wątpliwości oraz pomogą w ewentualnej personalizacji obrączek.

Jedno z niewielu miejsc na Śląsku, gdzie przyszła młoda para może w pełnej wygodzie wybrać wymarzone obrączki ślubne.

Krótka historia obrączek ślubnych

Symbolika obrączek ślubnych zawarta jest w samym ich kształcie. Symbolizujący nieskończoność okrąg wyraża troskę i oddanie drugiej osobie. Obrączki ślubne były znane już w starożytnym Egipcie. Ówczesna ich forma była jednak nieco inna niż ta, którą znamy dzisiaj. Egipcjanie chcąc przysiąc miłość drugiej osobie obdarowywali ją pierścieniami uplecionymi z roślin. Co ciekawe pusta przestrzeń okręgu również miała dla starożytnych znaczenie. Była uważana za symboliczna bramę prowadzącą do życia wiecznego.

Na którym palcu nosić obrączkę ślubną?

W Polsce według tradycji obrączki ślubne noszone są na palcu serdecznym prawej dłoni. Zwyczaj ten respektowany jest także w pozostałych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Inaczej natomiast jest w Europie Zachodniej oraz krajach Ameryki Północnej i Południowej gdzie obrączki noszone są na palcu serdecznym lewej dłoni. Starożytni uważali bowiem, że przez serdeczny palec lewej ręki przechodzi żyła o nazwie “vana amoris”, która prowadzi krew z palca do serca.

Obrączki ślubne ze złota

Obrączki ślubne chociaż tak mocno osadziły się w świadomości ludzi jako symbol miłości, są przede wszystkim biżuterią, która musi spełniać wymagania swoich użytkowników. Aby mieć pewność, że Wasze obrączki zachowają się w dobrej kondycji przez wiele lat, postawcie na kruszec jakim jest złoto. Złota biżuteria wyróżnia się trwałością i długotrwałym blaskiem. Istnieje jednak wiele odmian złotego kruszcu o różnych właściwościach. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze z nich.

Obrączki ślubne i odpowiednia próba złota

Mówiąc o obrączkach i ogólnie biżuterii wykonanej ze złota mamy na myśli stop metali, w którym złoto stanowi odsetek całej mieszanki. Z uwagi na to, że czyste złoto jest zbyt plastyczne aby można było wykonać z niego długotrwałą biżuterię, stosuje się stopy metali, które pomagają stworzyć wytrzymałą i nadal szlachetną biżuterię. To jaki procentowy odsetek znajduje się w danej mieszance określa się mianem próby złota. Do najczęściej spotykanych należą:

  • próba 333 (8 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 33,3% – zawiera stosunkowo małą ilość czystego złota co wpływa negatywnie na szlachetność kruszcu jednak wysoki odsetek domieszki innych metali sprawia, że biżuteria wykonana z tej próby jest niezwykle wytrzymała.
  • próba 585 (14 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 58,5% – próba ta łączy w sobie dwie ważne zalety: jest bardzo wytrzymała a równocześnie posiada odczuwalną szlachetność kruszcu przez dużą zawartość czystego złota. 
  • próba 750 (18 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 75% – największy odsetek czystego złota sprawia, że biżuteria wyróżnia się wysoką szlachetnością jednak może nie być zbyt trwała przy dłuższym użytkowaniu.

Wnioskując, najlepszą próbą złota do wyrobu obrączek ślubnych jest próba 585. Jej trwałość idzie w parze ze szlachetnością i niewygórowaną ceną. W SIXSILVER wszystkie modele obrączek wykonane są ze złota próby 585, co daje gwarancję najwyższej jakości.

SIXSILVER & Stelmach

Obrączki ślubne dostępne w SIXSILVER powstają przy współpracy z firmą złotniczą Stelmach. Obecna od ponad 40 lat na rynku firma wyspecjalizowała się w najnowocześniejszej technologii tworzenia obrączek ślubnych. Produkowane ze złotych rur obrączki są całkowicie bezszwowe co eliminuje problem ich pękania podczas użytkowania. SIXSILVER jako autoryzowany partner handlowy oferuje niesamowite wyroby firmy Stelmach.

Obrączki ślubne z żółtego złota

Oprócz wysokiej jakości swoich obrączek ślubnych, SIXSILVER oferuje takie mnogość wzorów i kolorów. Każdą parę obrączek znajdziecie w trzech wersjach kolorystycznych. Żółte złoto jest klasycznym kolorem najczęściej wybieranym przy zakupie obrączek ślubnych. Przywodzi na myśl luksus i elegancję a obrączki z żółtego złota zazwyczaj pasują do większości par. Złoto świetnie współgra z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi przez co noszenie obrączki w towarzystwie innej biżuterii nie stanowi problemu.

Obrączki ślubne z żółtego złota

Obrączka ślubna z białego złota

Obrączki ślubne z białego złota wyróżniają się niesamowitą elegancją. Białe złoto jest idealną bazą dla wszystkich kamieni szlachetnych jakie możecie umieścić w Waszych obrączkach. Jeżeli jednak zdecydujecie się na model bez dodatkowych ozdób, obrączki z białego złota będą prezentowały się równie efektownie same jak i w towarzystwie innej biżuterii.

Obrączki ślubne z białego złota

Obrączki ślubne z różowego złota

Różowe złoto jest coraz częściej wybierane jako zamiennik złota żółtego. Chociaż nie jest jeszcze tak bardzo popularne, stopniowo poszerza grono swoich wielbicieli. Obrączki ślubne z różowego złota pięknie współgrają z dodatkami zarówno z żółtego jak i białego złota złota. Są niezwykle eleganckie i z pewnością nietuzinkowe.

Obrączki ślubne z różowego złota

Obrączki ślubne z dwukolorowego złota

W SIXSILVER macie możliwość wyboru obrączek ślubnych wykonanych z dwóch kolorów złota. Taka propozycja jest niezwykle oryginalna i pozwoli wyróżnić się z tłumu. Jeżeli szukacie niepowtarzalnych obrączek, koniecznie sprawdźcie ofertę SIXSILVER gdzie obrączki występują w przeróżnych połączeniach kolorystycznych.

Obrączki ślubne z dwukolorowego złota

Jeżeli szukacie sprawdzonego jubilera na Śląsku, odwiedźcie salon SIXSILVER w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 1. Salon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20 oraz w wybrane niedziele handlowe.

Materiał partnera