W 37. minucie wczorajszego spotkania kibice Concordii Knurów wbiegli na murawę by zaatakować kibiców Ruchu Radzionków. Interweniować musiała policja. By nie dopuścić do zwarcia obu grup funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej. Od uderzenia gumowym pociskiem ranny został jeden z kibiców, mężczyzna zmarł w szpitalu. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi śledztwo.

Kibice zarzucają policji niewłaściwie użycie broni. Pojawiła się także informacja, że nie udzielili oni pomocy rannemu chłopakowi. W mieście wybuchły zamieszki. Przed północą kibicie obrzucili “koktajlami Mołotowa” knurowski… szpital. Policja zatrzymała kilkanaście osób. Rannych zostało 10 policjantów.

Ten film rzuca zupełnie nowe światło na wczorajsze zachowanie kibiców i policji. Policja udziela jednak pomocy a kibice w tym czasie rzucają w nią kamieniami i petardami. Oceńcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=klJAM7Cmrcc&noredirect=1

37 KOMENTARZE

 1. Więc właśnie Jak Na Tym Filmie Jeden z Kibiców mówi na Filmiku co w czasie 2 minut i 53 sekund Czy To Jest bundesliga czy Ekstraklasa To właśnie Widać Jaki To Poziom Pokazują Kibole ze Na Meczu 4 Ligi Musi Być Oddelegowany wydział Prewencyjny By zapobiegać Zamieszką i CHULIGAŃSTWU Jaki Pokazują się Kibole.

 2. Wy Kibole wiecznie Jesteście Tymi Pokrzywdzonymi wiecznie ale To co tego Człowieka Spotkało nie spotkało Go za Oglądanie Meczu w spokoju siedząc na Dupie Skoro Miał Syna i Był Samotnym Ojcem Nikt Mu nie Kazał Iść na Mecz i Robić rozróbę a Prze de wszystkim wbiegać na Boisko Kierując się do Kibiców Przeciwnej Drużyny Byście Wy Kibole Potrafili nie szerzyli nienawiści do Kibiców innych Drużyn do Tragedii By nie dochodziło Teraz Jesteście wielce Pokrzywdzeni Bo zginął Jeden z chuliganów Bo Takim Był bo Pchał się do Bicia a Jak By to On Zabił Kogoś Innego czy Jednego z Tych Policjantów To Byście Takiej Tragedii nie zrobili z Tego wręcz Odwrotnie Byli Byście Dumni Bo zginął Jak wy to Mówicie Jebana Kurwa Jebany Pies wtedy Było By Dobrze ale Jeśli Zaginie Dziecko Lub dojdzie do Tego ze Ktoś zabił By Tobie Kogoś z Rodziny Jak np. Matkę Ojca czy Siostrę czy Brata w Innych Przypadkach To Gdzie Pierwsi Lecicie Nawet wy Kibole na Policję I Błagacie wtedy Ich o Pomoc wtedy Policja nie Jest Ta Najgorsza a Oni Byli w Pracy Pilnowali Tego By Nie doszło do Większej Tragedii Ci Którzy Pilnowali Porządku pod czas tego Meczu Tak samo Mają Dzieci Rodziny ich życie też jest zagrożone.Nie Róbcie Zadym a zachowujcie się jak Ludzie Cywilizowani i spokojnie Oglądajcie i dopingujcie Takie sytuacje nie Miały By Miejsca Bo Policjant nie Podszedł do Niego za spokojne Oglądanie i nie Dał Mu Kulki w Łeb a Gdy By To Oni Pomagali To znowu Kibole wtargnęli na murawę i do większej Tragedii By doszło Tylko ze Zginął By ten człowiek co wykonywał Pracę

 3. PawPL
  Czyta tą dyskusję i oczom nie wierzę, oglądam oba filmiki i wciąż przecieram oczy.
  Widzę grupę kiboli agresywnie nastawionych którzy łamiąc prawo i wbrew wezwaniom spikera wbiegają na murawę, cała grupa zmierza w kierunku sektora gości który jest oddalony (sam napisałeś o 20 metrów). Widać kilkuosobową grupę która biegnie w kierunku sektora gości – 20 metrów to pokonuje się w 3-4 sekundy w normalnym, spokojnym biegu. sam piszesz że plot nie stanowił dobrego zabezpieczenia. Grupa przyjezdnych kibiców jest ochraniana przez kilkunastoosobowy oddział policyjny. Kiedy Twoim zdaniem policja miała reagować? Gdy kibole z murawy będą na płocie czy już go przeskoczą?
  Co do petard/przedmiotów rzucanych w kierunku policjantów udzielających pomocy – to widać co najmniej trzy petardy/przedmioty rzucane w kierunku policjantów.
  Stosujesz tanie zabiegi manipulatorskie i stwierdzenie że powinni ostrzegać, że za wejście na murawe grozi kara śmierci to dałes popis bezmyślności i bardzo głupiej propagandy. jedno drobne pytanie, skoro uważasz że za wejście na murowę grozi kara śmierci to dlaczego nie użyto ostrej amunicji i dlaczego zgineła tylko jedna osoba, która policjanci próbowali ratować? przecież kara groziła wszystkim, coś w tych Twoich wymysłach się kupy nie trzyma.

 4. Ja pamiętam jak miałem 6 lat i chodziłem z ojcem na mecze Concordii to największym aktem chamstwa było jedzenie słonecznika i wyzywanie sędziego a spora część kibiców przychodziła w graniakach i z rodzinami. Dziwi mnie całe to oburzenie !!! Jak by siedział grzecznie na dupie na trybunach to by żył a jak się chce robić takie rzeczy to trzeba liczyć się z konsekwencjami !!!

 5. Ja tu widze 2policjantow udzielajacych pomocy. Jeden z apteczka i drugi telefonicznie wzywa (zapewne karetk) pomoc. Przypominam wykonanie takiego telefonu tez jest uznawane jako udzielenie pierwszej pomocy. Tak mowia na szkoleniach.

 6. Użycie broni palnej powinno następować w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę osobie, przeciwko której użyto broni, i nie może zmierzać do pozbawienia jej życia, a także narażać na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób……a szczal oddany i wycelowany w glowe masakra !!!! brak szkolenia i mam nadzieje ze do odpowiedzialnosci nie pociagna tylko szczelajacego ale wszystkich za Zabójstwo w afekcie – przestępstwo materialne polegające na pozbawieniu życia innego człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (art. 148 § 4 KK) PRAWO DLA WSZYSTKICH

 7. BYDŁO, tak wskrucie można ocenić pseudo kibiców, Wedluk mnie nie powinno tam być wogule policji ( współczuje ich robocie, prawie jak zaganianie bydła) niech ci tak zwani kibice sami się tam mordują i zobaczą ile dopiero będzie ofiar. Nazywają się też często patriotami? Smutne.

 8. Policja podjęła odpowiednie i poprawne działania. Prawdziwy kibic w takiej sytuacji wstałby i udał się do pierwszego wyjścia ewakuacyjnego, a nie latał w kominiarce po murawie. Popieram słowa mojego przedmówcy Silesiana “A co ci idioci robili na murawie – to już pewnie dla komentujących nie istotne. Zero tolerancji dla bandytów!”. Należy podkreślić, że strzały nie zostały oddane w stronę kibiców na trybunach, a w stronę bandytów którzy zamiast opuścić stadion biegali po murawie. W tym przypadku policja zachowała się całkowicie profesjonalnie. A człowiek który zmarł , jest sam sobie winny. Gdyby policjanci nie weszli na murawę, wszyscy stawialiby pytana “Gdzie była policja w tym czasie gdy demolowano stadion?”.

 9. Ludzie ! Czy to normalne zachowanie strzelać w kierunku głowy? Policja jest szkolona na różne sposoby, ale według mnie powinni im teraz wytłumaczyć że takie strzały oddaje się jak już w nogi a nie w glowe. Jak dla mnie dobrze że ta sprawa się tak naglosnila, a policjant który oddał strzał powinien być zwolniony dyscyplinarnie

 10. Bardzo dobrze!!! Jednego debila mniej!!! Powinni strzelać z ostrej i tych debili powystrzelać!!!

 11. Basik… oprócz użycia argumentum ad personam czy możesz napisać czyje życie było BEZPOŚREDNIO zagrożone ( chodzi o 14-16 sek ) kiedy kibic dostaje postrzał. I w jaki sposób życie było BEZPOŚREDNIO zagrożone?

 12. Sonia … na filmie widać jedną petardę… jedną nie więcej… w planie ogólnym gdzie widać więcej kibiców nikt niczym nie rzuca… Co do pomocy… fakt znalazł się jeden ogarnięty policjanty który zauważył że kolega ma apteczkę… podszedł wyrwał mu ja i zaczął ją rozpakowywać ( trochę nieudolnie ale rozumiem stress i szczerze powiedziawszy cały ten moment z apteczką gdyby nie tragiczny byłby śmieszny). Pomocy tak naprawdę udziela dwóch ludzi jeden w zielonej a drugi w szarej bluzie, co widać dokładnie na innym filmie https://youtu.be/Fyqo8hIhGZ0

 13. PawPl sprawa jest prosta, chyba, że ja jestem wyjątkowo nierozumna. Facet był na meczu, wlazł na boisko z grupą pseudokibiców ( bo chyba to nie była wycieczka w celu sprawdzenia murawy?) po to aby zrobić zadymę. Zadaniem policji było niedoprowadzenie do regularnej bitwy pomiędzy “kibicami” dwóch drużyn. Ktoś wzywał do uspokojenia się ( co wyraźnie słychać), więc kibice mogli przewidzieć, że zbliżająca się policja użyje siły, mimo to nie zeszli z murawy. Czy poszkodowana przez policję, została chociażby jedna osoba, której na murawie nie było? Nie. Powtórzę jeszcze raz, nikt, kto ma pokojowe zamiary, nie robi takich rzeczy i nikt kto szanuje swoich bliskich również takich rzeczy nie robi. Nie spodziewaj się, że jakiekolwiek materiały będą wiarygodne, bo każda ze stron widzi tylko to co chce, natomiast na filmikach ( zarówno tych w TV jak i tych dostępnych na Internecie) widać, że kibice rzucali czymś w stronę szpitala i w tym momencie policja również powinna zastosować takie same środki jak na meczu, bo stanowiło to bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Jeżeli ktoś robi takie rzeczy i nie widzi w tym problemu, to znaczy, że nie potrafi racjonalnie ocenić sytuacji a to oznacza jedynie, że albo jest chory psychicznie albo opóźniony w rozwoju. Powtórzę jeszcze raz, nie odzywalibyście się, gdyby na meczu stałoby się coś osobie postronnej lub policjantowi.

 14. Chyba Ty, pod koniec drugiego filmiku widać jak policja pomaga reanimującym ( no chyba nie spodziewałeś się, że 15 policjantów będzie reanimować jednego gościa) po za tym, osłaniali poszkodowanego i reanimujących gdy część z “kibiców” rzucała petardami w stronę poszkodowanego ( interesujące, że robicie taki szum o śmierć tego kolesia a podczas reanimacji kibole rzucali w jego stronę petardy czy cholera wie co to było)

 15. Basik… na filmie z postrzałem strzały padają od 13 do 20 sekundy. Pierwszy strzał policjanta (widać ogień w lufie) broń skierowana poziomo w stronę kibiców/kiboli. W ciągu tych 7 sekund pada sześć strzałów. Lufy skierowane w kierunku kibiców. Przed 13 sekundą nie słychać żadnych wystrzałów. Rozumiem że idea strzału ostrzegawczego ma odstraszyć. Gdzie była jakakolwiek przerwa aby kibice/kibole otrzeźwieli po pierwszym strzale. 7 sekund – 6 strzałów … do nieuzbrojonych i w tym momencie nie mogącym zagrozić nikomu ludzi… Do sytuacji z przed szpitala nie mogę się odnieść, bo jej nie znam a materiałów źródłowych nie widziałem, a na mediach raczej nie można polegać (patrz artykuł który komentujemy) W każdym razie jeszcze raz podkreślę że jestem za surowym karaniem bandytów. A zabity chłopak co najwyżej popełnił dwa wykroczenia … wejście na murawę i rzucanie mięsem.

 16. Policjanci nie pomagają? To znaczy, że pomagają kibicie? Super. Kibic leży a kibice rzucają w kibiców, którzy mu pomagają…

 17. W internecie sa inne filmy z tejawantury naktórych widac pomoc przez pierwsze 30 sekund a pozniej policjanci sie juz tylko patrzą. A akcję reanimacyjna udzielają kibice.
  ACAB

 18. W którym momencie policja pomaga kibicowi ?? Proszę podać minutę bo oglądam film 3 raz i dalej nie widzę żeby pomagali mu…

 19. Na pierwszym filmiku w 0:16 widać jak facet będący NAJBLIŻEJ sektora gości obrywa kulą. To nie był przypadkowy uczestnik.

 20. PawPl wg. Ciebie strzelali od razu do człowieka, bo wg. mnie, na drugim filmiku, pierwsze strzały, które słychać nie padły w stronę kibiców, bo ci byli za daleko. Po za tym możesz mi wyjaśnić, co zmieniłoby się, gdyby nawet tych strzałów nie było? Jak to jest, ze policja ma szanować kiboli a oni nie szanują nikogo. Kogo z nich obchodzi, że policjant czy pseudokibic przeciwnej drużyny ma dziecko, rodzinę ? Czy mnie cieszy, że ten chłopak umarł? Powiem, Ci że nie, ale też nie boli mnie to w ogóle, bo jedynymi ludźmi, których mi szkoda są jego rodzina i najbliżsi. Po za tym, skoro już bronisz pseudokibiców (bo rozumiem, że tak jest), to możesz mi wyjaśnić, co ci ludzie zaprezentowali pod szpitalem? Możesz mi wyjaśnić, jak za normalnego można uważać człowieka, który robi zadymę pod takim miejscem? Jak w ogóle można uważać za normalnego, człowieka, który idzie na mecz tylko po to, żeby zrobić zadymę? Przecież nawet Concordia potępiła zachowanie tych ludzi, więc o co Wam właściwie chodzi? O to, że policjant do kogoś strzelił, bo miał takie prawo? Czy o to, ze zginął pseudokibic a nie policjant? Bo mam wrażenie, że to niektórym bardzo by pasowało. Niech kibole szanują ludzi, którzy przychodzą oglądać mecz ich drużyny, to wtedy nie będzie dochodziło do takich sytuacji, bo nikt za darmo nie oberwał, ale za niedługo, podczas takich “akcji” w łeb z cegły dostanie jakiś dzieciak i ciekawe co wówczas napiszecie.Z resztą, szacunek pokazali Ci, którzy podczas reanimacji rzucali w policję petardami.

 21. Nie rozumiem tej policji,kibole ich wyzywają rzucają w nich kamieniami,petardami a oni stoją i ratują tego kibola.Ciekawe czy ktoś by za to bekną jak by policjant dostał w nieosłoniętą szyje takim kamieniem który leci w 2:04

 22. a co było ostatnio 4gości ciula 1typa a dwóch gliniarzy stoi i paczom jak goscia bijom i nic w tym kierunku nie zrobili a ty weszło na boisko 50ludzi zeby sie bic tylko psy som mądre jak jest giwera w urzyciu jest taki przepis w urzyciu broni głatko lufowej strzelac po nirzej pasa. PS. dla strzelajacego psa zycze ci 20lat więzienia

 23. Policja nie powinna używać gumowych kul… powinni użyć ostrej amunicji i tych bandytów w szalikach po prostu rozstrzelać – świat byłby odrobinę lepszy bez tych tępych śmieci. To chory kraj, w którym robi się problem z tego, że przestępca przypadkiem zginął z broni policjanta, który wykonywał swoje obowiązki. Chuligan zasłużył sobie na śmierć, tak samo jak cała reszta tego wiejskiego bydła, które wbiegło na boisko.

 24. Basik… w którym momencie te strzały w powietrze padają bo jakoś przegapiłem? Szczerze mówiąc przerażają mnie komentarze w których ludzie cieszą się ze śmierci człowieka. Żaden komentujący nie odniósł się merytorycznie do treści filmów ( jako materiałów źródłowych), ani do moich komentarzy.

 25. Czasem sobie tak myślę, że można by pozwolić takim grupom się spotkać, powybijać, a potem tylko posprzątać murawę. Mniej zachodu, a tak, to nie mogli się wyżyć i rzucają się na policje, oraz później na bogu ducha winnego szpital.(ciekawe czemu szpital a nie komisariat).
  Wbiegając na murawę mają przecież świadomość, jakie środki ma prawo użyć policja, liczyć na “szczęście” to głupota. No ale lepiej zaryzykować przecież potem można się kolegom pochwalić “że psy ich nie złapały”.

 26. Bardzo dobrze się stało! Szkoda człowieka, ale moze teraz jego koledzy idioci coś zrozumieją. Wiadomo, że kibole to nie osoby mądre, które byłyby w stanie użyć mózgów i wpaść na to, że policja nie stoi tam bez celu i zareaguje w razie czego, takze moze chociaż wnioski wyciagną.
  Swoją drogą szkoda czasu policji na takie mecze – tak daliby im nawzajem się pozabijać – tak zwana selekcja naturalna. A tak jakiś biedny policjant będzie mieć kibola na sumieniu.

 27. Dokładnie, zero tolerancji dla bandytów, mecz nie jest po to, żeby włazić na murawę, no chyba, że Concordia posiada tak wielu zawodników. Ostrzegano przez megafon, strzały w powietrze również padły, więc na co ci faceci liczyli? Na to, ze ktoś chwyci ich i za rączkę wyprowadzi z murawy? Z resztą swoje prawdziwe zamiary ci ludzie pokazali robiąc zadymę pod szpitalem, w którym leżą obłożnie chorzy ludzie, kobiety w ciąży i noworodki. Jaki Wy macie “szacunek” do ludzi, taki i oni mają do Was. Mam nadzieję, że policja, która jak zwykle popisała się skutecznością, łapiąc 6 na 200 osób, zrobi z nimi porządek

 28. art.11
  4) przeciwdziałania naruszeniu porządku lub bezpieczeństwa publicznego;

 29. Nie odnosiłem się do obecności kibiców na murawie, no bo po jest oczywiste że nie powinno ich tam być. Odnosiłem się do zmanipulowanego artykułu ale to w ogólnym ataku na kibiców/kiboli nie zostało zauważone. Ale wracając do poprzedniego filmu. 1) Grupa na murawie w nikogo niczym nie rzuca ( brak charakterystycznego ruchu ramion) 2) Z 50 kibiców zaledwie kilku biegnie, reszta chodzi. 3) Kibice na murawie wyraźnie łukiem omijają policję. 4) W momencie strzałów kibiców przeciwnych drużyn dzieli… 20 m… metalowy płot (co prawda o lichej wartości jak można się przekonać 5 sekund później) i wchodzący oddział policji na trybunach. 5) Chłopak w momencie dostania postrzału nie jest bezpośrednim zagrożeniem ani dla kibiców patrz pkt 4 ani tym bardziej dla policji patrz pkt 3. 6) Postrzał w szyję dostaje w momencie oddalania się. 7) Na filmie nie widać ani nie słychać żadnych strzałów ostrzegawczych, wszystkie 4 kierowane są w kierunku ludzi. A żeby nie było, w całym życiu byłem na jednym meczu i jestem za ostrym karaniem chuliganów i bandytów. Tylko najpierw należało by obywateli powiadomić, że za wejście na murawę grozi kara śmierci. https://youtu.be/tr8wOUWdhKM

 30. A może założyć na stadionach elektrycznego pastucha na to bydło ,wtedy może byłby spokój i nie trzeba by obwiniać policjantów za tego typu wypadki.. Nie obwiniam policji to po prostu był nieszczęśliwy wypadek. Tym wandalom należałoby ucinać ręce żeby już nigdy niczego nie zniszczyli. Zero tolerancji dla tych wandali.
  Gdyby gostek kibicował a nie cwaniaczył na murawie nic by mu się nie stało.

 31. Gdyby gość nie biegał po murawie , nic by się nie stało.
  Śmierć zawsze jest tragiczna , to był jednak śmierć na własne życzenie.
  Popieram interwencję policji. Gdyby nie interwencja mogło dojść do większego nieszczęścia.

 32. Dokladnie. Gdyby kibice nie wdarli sie na boisko, nie byloby tej calej sytuacji i mezczyzna by dalej zyl. Ale przeciez zawsze winny bedzie policjant, bo nie zareagowal odpowiednio tj nie pozwolil kibolom sie spokojnie bic…

 33. To nie są kibice tylko zwykli chuligani i wandale ,najpierw sami zaczynają rozrabiać a gdy coś się stanie to szukają winnych . Wszyscy w koło są winni tylko nie ci którzy zaczynają rozrabiać. Moim zdaniem takich wandali powinno się łapać i ucinać ręce żeby nie mógł już niczego zniszczyć . Nie obwiniam tutaj policji to był nieszczęśliwy wypadek ,winni są koledzy tego psedo kibica i on sami.

 34. A co ci idioci robili na murawie – to już pewnie dla komentujących nie istotne. Zero tolerancji dla bandytów!

 35. No faktycznie w całym filmie widać jedną petardę (1:50) rzuconą w okolice grupki policjantów, widać także jednego policjanta który dostał ruchów, wyrwał koledze i próbuje wyciągnąć coś z apteczki. A najciekawsze jest to że, z tego wszystkiego można napisać artykuł pt. Kibice rzucali petardami w udzielających pomocy policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here