W niedzielę 19 marca kolarze z Turystycznego Klubu Kolarskiego im. W. Huzy otworzą 64. Turystyczny Sezon Kolarski. Zbiórka uczestników rajdu „Topienie marzanny” zaplanowana jest na godz. 9.00 na gliwickim Rynku.

Celem rajdu jest popularyzacja turystyki kolarskiej, krajoznawstwa oraz zdobywania odznak turystycznych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać przyrodę, zabytki oraz zwyczaje ludowe.

Meta, czyli ognisko i palenie marzanny

Meta rajdu będzie znajdować się na terenie boiska sportowego przy ulicy Polnej w Tworogu Małym. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą około 30 km. Przyjmowanie uczestników na mecie rajdu odbędzie się w godzinach 10:30-11:45. Na mecie rajdu będzie rozpalone ognisko, przy którym będzie można się ogrzać oraz upiec kiełbasę we własnym zakresie.

Konkursy rajdowe

Na mecie rajdu zostaną przeprowadzone konkursy na najpiękniejszą marzannę oraz konkursy na najliczniejszą drużynę: zrzeszoną w PTTK, szkolną, zorganizowaną grupę niezrzeszoną w PTTK. Przy równej liczbie uczestników, wygrywa drużyna przybyła z dalszej miejscowości.

Program rajdu

  • 9.00 – zbiórka chętnych na Rynku w Gliwicach,
  • 9.15 – wspólny wyjazd,
  • 11.00 – rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę (wykonanej z materiałów biodegradowalnych) po którym nastąpi symboliczne pożegnanie zimy poprzez spalenie marzanny,
  • 12.00 – ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie pucharów,
  • 12.30 – zakończenie imprezy.

Organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się bez względów na pogodę.

Podsumowanie

Otwarcie 64. Turystycznego Sezonu Kolarskiego to doskonała okazja dla miłośników kolarstwa, turystyki oraz krajoznawstwa do wzięcia udziału w ciekawym rajdzie. Konkursy i ognisko to dodatkowe atrakcje, które przyciągają coraz większą liczbę uczestników. Warto zatem wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie i wraz z innymi miłośnikami kolarstwa rozpocząć nowy sezon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here