W czasie minionego weekendu, podczas licznych interwencji, 1168 osób miało sposobność spotkania się z naszymi funkcjonariuszami twarzą w twarz – tylu obywateli wylegitymowano.

6 z nich okazało się być poszukiwanymi przez organy ścigania czy sądy. Na gorącym uczynku lub po pościgu bezpośrednim ujęto 18 sprawców przestępstw, a w tej grupie 3 to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych tym razem dominowali posiadacze narkotyków, był też sprawca usiłowania rozboju na taksówkarce oraz osoby kierujące wbrew sądowym zakazom.

Nie wiadomo, jak skończyłby się piątkowy kurs gliwickiej taksówkarki, gdyby nie jej błyskawiczna decyzja o zatrzymaniu samochodu na środku skrzyżowania.

Kurs zaczął się przy ul. Kozielskiej. Pasażer od początku zachowywał się podejrzanie, a w pewnym momencie zażądał od kierującej pieniędzy, grożąc, że zrobi jej krzywdę. Kobieta natychmiast zatrzymała auto i opuściła je – wybiegając na ulicę. Mężczyzna również wysiadł, po czym oddalił się w stronę centrum miasta.

Powiadomieni policjanci, dysponując rysopisem, zaczęli pościg. Wykorzystali między innymi zapisy z kamer monitoringu. 40-latek szybko został zatrzymany. Ze względu na jego zachowanie oraz kłopoty z nawiązaniem logicznej rozmowy, zdecydowano o przetransportowaniu do szpitala psychiatrycznego. Sprawa będzie teraz dogłębnie zbadana i wyjaśniona.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here