DTŚ to ogromna inwestycja, która wiąże się z koniecznością czasowego zamykania ulic.

11 marca zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kujawska

(od skrzyżowania z ul. Błonie na odcinku 500m w stronę centrum miasta)
Objazd w obu kierunkach ruchu dla relacji Gliwice—Zabrze zostanie poprowadzony ulicami Błonie, Pocztową, Rymera i Dolną.
Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu ul. Kujawską – 15 grudnia 2013 r.

18 marca planowane jest zamknięcie dla ruchu ulicy Portowej

(na odcinku od ulicy Jana Śliwki do zjazdu z DK 88) oraz Drogi Krajowej nr 88 – Alei Jan Nowaka–Jeziorańskiego (nad ul. Portową).
Objazd zostanie popraowadzony ulicami: Pionierów, Perseusza, Estakadą Heweliusza, Portową, Edisona, Łabędzką i Opla – dla jadących w kierunku Wrocławia; Okulickiego, Kozielską, Łabędzką, Edisona, Portową, Estakadą Heweliusza, Perseusza i Pionierów – dla jadących w kierunku Bytomia.Planowany termin zakończenia robót na ulicy Portowej – lipiec 2014 r., a na Drodze Krajowej 88 – grudzień 2014 r.

Na 18 marca planowano także zamknięcie ul. Portowej (od ul. Jana Śliwki do zjazdu z Drogi Krajowej nr 88) oraz DK 88 (nad ulicą Portową). Jednak – jak poinformował inżynier kontraktu – zmiany te zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

 


8 kwietnia zamknięta dla ruchu zostanie ulica Aleksandra Fredry

W tym przypadku nie było konieczne wyznaczanie objazdu. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu ul. Fredry – listopad 2013 r. Wszystkie istotne zmiany w organizacji ruchu ujęte w harmonogramie będą wprowadzane w poniedziałki po porannym szczycie komunikacyjnym (około godziny 10.00).

 

 

Oprócz tego, w trakcie prowadzenia prac, mogą wystąpić inne utrudnienia na drogach, nieujęte w harmonogramie np. zwężenia ulic. Informacje o wszystkich ważnych zmianach takich, jak kilkumiesięczne zamknięcia ulic będą podawane przez wykonawców z odpowiednim wyprzedzeniem. Kierowcy przemieszczający się po Gliwicach tranzytem, chcący uniknąć utrudnień w centrum miasta, powinni korzystać z autostradowej obwodnicy miasta, którą tworzą autostrady A1 i A4.

Informacji na temat realizacji inwestycji w Gliwicach udzielają:
Marcin Cieślak (tel. 323 705 010) inżynier kontraktu DTŚ na odcinku G1
Maciej Tomczak (tel. 322 300 369)– inżynier kontraktu DTŚ na odcinku G2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here