Gliwice zajęły III miejsce w Rankingu Najlepszych Samorządów 2016, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”, w kategorii miast na prawach powiatu.

Przed Gliwicami znalazł się Poznań, a pierwszą pozycję, podobnie jak rok temu, zajął Gdańsk. W uzasadnieniu wskazywano, że Gdańsk wyróżnił się szczególnie jako podmiot, który jest liderem w pozyskiwaniu dochodów (w tym ze środków UE) przy jednoczesnym utrzymywaniu wysokiej dyscypliny budżetowej. Gliwice zostały uznane za miasto, w którym „wysoki wzrost dochodów przekłada się na duże inwestycje przy zachowaniu dobrych wskaźników zadłużenia”.

Zwycięzcami Rankingu Najlepszych Samorządów 2016 w kolejnych kategoriach zostały: Kołobrzeg (w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie) oraz gmina Zielonki w woj. małopolskim (w kategorii gminy wiejskie).  Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć TUTAJ.

To już kolejny sukces naszego miasta w ważnym rankingu. Tydzień temu pisaliśmy o zestawieniu pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota”, gdzie Gliwice okazały się trzecim najzamożniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce.

źródło: Urząd Miejski w Gliwicach
foto: rockfilms.pl

 

10 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, że wśród zwycięzców są tylko te miasta i gminy, w których rządzą ludzie związani z PO lub PSL 🙂 Może warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2012 roku nastąpiło zwolnienie dziennikarzy, a także naczelnego i jego zastępcy dziennika “Rzeczpospolita” po publikacji artykułu “Trotyl na wraku Tupolewa”. W zeszłym roku sąd orzekł, że zwolnienia odbyły się niezgodnie z prawem, a rzeczony artykuł był rzetelnym, zweryfikowanym materiałem dziennikarskim. Nie ulega wątpliwości, że decyzja o tych zwolnieniach zapadła w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Można zatem spokojnie wysnuć wniosek, że obecny naczelny jest na rękę PO. Czy zatem wyniki mogą kogokolwiek dziwić? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here