SixSilver Jubiler Gliwice

GRR to istniejący od 2012 roku zespół organizacji pozarządowych, zaangażowanych w sprawy polityki rowerowej. Monitoruje on działania Miasta Gliwice w kwestii tworzenia komunikacji rowerowej, zgłasza wnioski w sprawie infrastruktury rowerowej oraz promuje transport rowerowy w mieście. W lutym Gliwicka Rada Rowerowa rozpoczęła cykl otwartych wykładów o tematyce rowerowej. Na kolejnych spotkaniach omawiane są zagadnienia dotyczące transportu rowerowego.

FORUM

Na pierwszym wykładzie była mowa o klasyfikacji dróg rowerowych. Wyjaśnione zostały takie pojęcia jak pas rowerowy, droga dla rowerów, droga rowerowa, cyklostrada i inne, przeznaczone do ruchu rowerów. Na drugim spotkaniu, które odbędzie się w środę, 18 marca, zaprezentowane zostaną rozwiązania stosowane w infrastrukturze na rozdrożach, a mianowicie na różnego typu skrzyżowaniach oraz rondach. Omówione zostaną skrzyżowania zarówno bez infrastruktury rowerowej, jak i wraz z nią, czyli z pasami i przejazdami dla rowerzystów oraz śluzami rowerowymi. Ponadto zaprezentowane zostaną skrzyżowania dróg z drogami dla rowerów i rodzaje zjazdów z dróg publicznych twardych na drogi wewnętrzne i publiczne gruntowe.
Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze, a także tych, których ciekawią rozwiązania techniczne stosowane obecnie podczas budowania infrastruktury rowerowej. Ponadto, zachęcamy do śledzenia strony Gliwickiej Rady Rowerowej na facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o naszej działalności oraz o tym, co dzieje się w kwestii transportu rowerowego w Polsce i za granicą. – mówi Ewa Lutogniewska z GRR.

Po wykładzie, tak jak ostatnio, przewidziana jest dyskusja. Wstęp wolny.
18. marca 2015 r., godz. 18:00, sala nr 42 Domu Aktywnej Młodzieży, ul. Barlickiego 3