Jesień to czas intensywnych przeglądów i inwentaryzacji drzewostanu. Niestety okazuje się, że trzeba będzie usunąć kolejnych 50 drzew. Dobra wiadomość jest taka, że w zamian, wiosną przyszłego roku nasadzone zostanie 100 czeremch wirginijskich.

– Część drzew w pasach drogowych wymaga pilnej wymiany, ponieważ zaatakowane zostały przez choroby grzybowe, a także ze względu na dużą liczbę wypróchnień w pniach i konarach. Z powodów fitosanitarnych, w najbliższym czasie, usuniętych zostanie ponad 50 klonów pospolitych rosnących wzdłuż ul. Płowieckiej. – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Są to drzewa, które zamierają lub już zamarły, stanowiąc zagrożenie zarówno dla pieszych jak i kierowców. Prace związane z ich usunięciem przeprowadzone zostaną zgodnie z pozyskaną decyzją, zezwalającą na wycinkę drzew. Sto nowych drzew, zdobić będzie ulicę nie tylko kwieciem w okresie wiosennym, ale również purpurowymi liśćmi w sezonie wegetacyjnym.

1 KOMENTARZ

  1. “fitosanitarnych”, czyli w wyniku podcięcia korzeni przy wykonywaniu remontu ulicy. Takie to wasze “choroby drzew”. Ale papier jest cierpliwy, przyjmie wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here