SixSilver Jubiler Gliwice

Zakaz ruchu na ul. Siemińskiego obowiązuje od 1 sierpnia br. Ograniczenie nie dotyczy autobusów linii A4 i rowerzystów, a także dojazdu do posesji. Pierwszy miesiąc od wprowadzenia zmian można uznać za dowód na to, że w zdecydowanej większości kierowcy jeżdżą na pamięć.

Zatrzymywani, najczęściej tłumaczą, że „zawsze tędy jeździli, a znaku zakazu nie zauważyli”. Kończy się okres ulgowego traktowania – będą nakładane mandaty i punkty karne.

tygiel

W ostatnich trzech dniach sierpnia policjanci ruchu drogowego skontrolowali kilkunastu kierowców. Tych, którzy świadomie złamali przepisy, ukarano mandatami karnymi, takich kierowców było 13, trzech innych pouczono.

Woonerf na ul. Siemińskiego został oddany do użytku 30 marca 2018 r. Znajduje się on na 250 m odcinku ulicy, od skrzyżowania ul: Kozielskiej, Daszyńskiego, Sobieskiego i Jasnogórskiej do al. Korfantego.
Do tej pory przejeżdżający woonerfem byli traktowani ulgowo – policjanci najczęściej stosowali pouczenia. Czas na przyzwyczajenie się do nowego rozwiązania drogowego minął – nie będzie już taryfy ulgowej.

Każdego dnia, o różnych porach policjanci ruchu drogowego będą kierowani na gliwicki woonerf.

Przypomnijmy: niestosowanie się do znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” grozi mandatem karnym od 50 do 500 zł i 5 punktami karnymi.

Dodajmy, że kierowcy niestosujący się do przepisów karani są nie tylko przez policję i straż miejską na miejscu zdarzenia. Kary nakładane są też post factum. Do służb trafiają coraz liczniejsze zawiadomienia od mieszkańców, którzy zarejestrowali wykroczenia kierowców za pomocą aparatu lub kamery. W takich przypadkach każdorazowo wszczynane jest postępowanie.

Jeśli kierowca przyznaje się do popełnienia wykroczenia, sprawa tu też sprawa najczęściej kończy się mandatem i punktami karnymi. Chyba że kierowca ma wątpliwości co do prawdziwości filmiku – wówczas postępowanie kierowane jest do sądu.

Przypomnijmy: po otrzymaniu materiałów z policji sąd w trybie uproszczonym może ukarać kierowcę grzywną bez konieczności przeprowadzenia rozprawy. Jeśli kierowca zgłosi sprzeciw, sprawa toczyć się w normalnym trybie i wówczas należy liczyć się z tym, że sąd wyda wyrok nie tylko na podstawie filmu czy zdjęć, ale zazwyczaj będzie chciał przesłuchać świadka zdarzenia, który je zarejestrował.

36 KOMENTARZE

 1. Uważam, że połowę kierowców nie powinno otrzymać prawo jazdy. Nie potrafią czytać znaków lub ignorują je. Jeszcze jak była otwarta ul.Siemińskiego nie przejmując się pieszymi, teraz jest zamknięta i nic też sobie nie robią. Jestem za zamknięciem ul. Siemińskiego, mam nadzieję, że jak zmodernizują ul.Zwycięstwa będzie to deptak.

 2. Wononfer komu potrzebny i komu ma służyć ? Głupoty cdn… zamiast przeprosić za idiotyczne wydanie publicznych pieniędzy i wrócić jak najszybciej do pierwostanu !

 3. Pod znakiem zakazu ruchu B1 jest jak byk napisane:
  NIE DOTYCZY POJAZDÓW DOJEŻDŻAJĄCYCH DO POSESJI PRZY UL. SIEMIŃSKIEGO. jedziesz do sklepu do posesji lub po babcie, tak wiec mozna smiało wbijac ! a potem do sądu…

 4. W sumie fajnie by było jakby nowyu kandydat na prezydenta miał w swoich postulatach usunięcie tego ścierwa. Mogłoby to przeważyc szale. Osobiście głosowałbym

 5. zakaz zakazem rozumiem ze nie wszyscy jeszcze wiedza. Niestety trabienie i obelgi rzucane w kierunku pieszego gdy ten przechodzi przez ulice Sieminskiego to zwykle kurestwo i upadek zasad.

 6. Anna Szmal Anna Szmal tiaaaa… A po dyżurze policjant idzie do piwnicy i wręcza kasę z mandatów urzędnikom miejskim tak, żeby nikt nie widzał, a oni odhaczają ile jeszcze zostało do spłaty.
  A jak delikwent nie chce gotówką płacić, to urzędnik UM jedzie do Opola do US i tam w piwnicy też dostaje kasę od nich i wraca i też odhacza ile jeszcze zostało….
  Ale poza tym to wszystko w porządku u Pani?

 7. To jest wielki idiotyzm utworzenie woonerfu na ulicy (co to za słowo? jakby polskiego nie było) i zamkniecie tej ulicy. Nie wiem jak “persona” tam mieszka, żeby do jej zachcianek utrudniać rzeszy użytkownikom ulic.

 8. Proponuję od razu ustawić takiego strzaznika. Skuteczność 100%. Nikt nie wjedzie.
  Wiem, że to fotoradar. Wystarczy tylko odpowiednio przeprogramować i nikt nie wjedzie.

 9. W dodatku pojawiło się mnóstwo lokalnych szeryfów ulicy Sieminskiego którzy ostentacyjnie chodzą środkiem ulicy. Byłam świadkiem jak kobieta postawiła na środku wózek i dziecko biegające same wśród przejeżdżających aut jako naturalna tarcze przed złymi kierowcami. Sama byłam na spacerze z wózkiem ale przez myśl nie przeszło mnie chodzenie ulica. Bo to jest ulica a nie deptak

 10. i dobrze jest zakaz to karać i to z pełną surowością , większość co tam przejeżdża to cwaniacy a nie przypadkowe osoby 90% to SG i SGL

 11. Głupota !
  Zamiast zamknac np dla ruchu Rynek i kawąłek Zwyciestwa do Rynku to zamyka sie Wieczorka. Absurd.
  Ale kierowców należy karać za nieprzetrzeganie nawet głupich przepisów…
  Za to remont na Młyńskiej się nie udął zbytnio (bo wysepka teraz przeszkadza) i nie ma jak skrecic z Wałów w Młyską.
  Wiem że załozenie było inne (Wały jednokierunkowe itd.) ale teraz wypadąło by przerobić tą wysypkę skoro Wały są juz dwukierunkowe itp. a zamknięto Wieczorka.
  Ktoś w ZDM aldbo UM myśli o tym ???

 12. I dobrze niech posypia się mandaty naucza się cwaniaczki że jak zakaz to zakaz bo zdecydowanie za dużo jest kombinatorow a może się uda a jak mnie zobaczą to będę udawał że do mechanika jadę albo na parking

 13. Beata Młynarczyk widzą tylko że to polaczki będą robić co będą chcieli bo przecież oni są panami nikt im nie będzie zabranial posypia się mandaty i dobrze w końcu się naucza cwaniaczki że przepisy i znaki są po to żeby ich przestrzegać

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here