Dzisiaj na Drodze Krajowej nr 88 rozpoczną się prace związane z odcinkowym montażem separatorów ruchu. Separatory (typu U-25a) zamontowane zostaną w miejscach, które jak wynika ze statystyk i obserwacji policji są newralgicznymi ze względu na bezpieczeństwo ruchu. Separatory będą montowane na DK 88, na wysokości ronda Pionierów-Perseusza, ul.Zbożowej, a także przy węźle drogowym z ul.Tarnogórską i ul.Toszecką.
Lokalizacja separatorów wypracowana została wspólnie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komendę Miejską Policji w Gliwicach. Wewnętrzne pasy ruchu na czas montażu separatorów zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy będą poruszali się po jednym pasie w każdym kierunku. W miejscu prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40km/h.

Gliwicki odcinek Drogi Krajowej nr 88 od grudnia ub.r. objęty jest monitoringiem. Obraz z systemu wizyjnego trafia zarówno do Zarządu Dróg Miejskich, jak i Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Decyzja o jego instalacji została podjęta po serii niebezpiecznych i niedozwolonych manewrów, do jakich dochodziło na DK 88 (m.in. zawracanie przez linię podwójną ciągłą). Monitoring umożliwia policji wszczynanie postępowań o ukaranie kierowców łamiących prawo o ruchu drogowym. System wizyjny, który pojawił się na DK 88 to sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na realizowanie zbliżeń z dużej odległości, także w porze nocnej.

Źródło: ZDM Gliwice

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie super, a dlaczego do jasnej nie napisze jakiej, robi się to w czasie szczytu wtedy gdy cała strefa wraca z pracy?! Dzisiaj całe szczęście jechałem od Zabrza i jakoś udało sie przejechać, ale od strony strefy była kompletna tragedia! Gratulacja dla drogowców za wyczucie czasu i miejsca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here