Konsultacje i badania lekarskie, zajęcia z fizjoterapeutami, warsztaty jogi, a nawet zabiegi kosmetyczne – wszystko można odhaczyć podczas jednej w soboty, w dodatku za darmo!

9 czerwca przy Zespole Szkół Specjalnych w Wójtowej Wsi odbędzie się Dzień Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i EKOzdrowi”.

Przy ul. Dolnej Wsi 74 będzie można zasięgnąć porady psychiatry, seksuologa, psychologa, psychoterapeuty, dietetyka i edukatora diabetologicznego. Będzie okazja skorzystać z profesjonalnego masażu oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo uprawiać nordic walking. Oprócz tego zaplanowano też zajęcia jogi i tai chi.

Zdrowie to podstawa, a żeby być o nie spokojnym, trzeba się regularnie badać. Podczas „Pięknych i EKOzdrowych” będzie można zbadać poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. Chętni zarejestrują się też w bazie dawców szpiku kostnego.

W specjalnej strefie urody bezpłatnie będzie można upiększyć swoje ręce przy użyciu maski parafinowej, zrobić sobie peeling kawitacyjny, uczesać się i wystylizować paznokcie. Nie będą się nudzić także dzieci, które poszaleją w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw i warsztatów artystycznych.

Piknik odbędzie się między godz. 9. a 14.00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod nr. tel. 511 291 422. Impreza jest organizowana przez ZSSp. im. J. Korczaka i Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie-Ręce”, które niedawno obchodziło 5. urodziny. Wydarzenie objął patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

 

źródło i foto: UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here