spot_img
spot_img

Koszykarze z Gliwic nie mieli sobie równych. Tytuł Mistrza Polski po raz czwarty!

Gliwiczanie pokonali wszystkich!

W pierwszej połowie października (07-09.10) w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn do lat 23. W turnieju uczestniczyły zespoły: MIG Gliwice, Spartan Lublin, Świt Wrocław, Wars Warszawa oraz gospodarz ŁKSG Łódź. Głównym organizatorem turnieju był Polski Związek Sportu Niesłyszących.

Zespół z Gliwic nie miał sobie równych, pokonał wszystkich uczestników i po raz czwarty zdobył tytuł Mistrza Polski. Dodatkowo, kończący wiek młodzieżowca Jakub Wania (obecnie zawodnik AZS Gliwice) zdobył tytuł ,,Króla Strzelców” i znalazł się w ,,Najlepszej Piątce Turnieju”. W ,,Najlepszej Piątce” znaleźli się również dwaj zawodnicy MIGu: Maciej Gawryś i Daniel Sędłak. Dobry wynik odnotowały też siatkarki MIG Gliwice w Pucharze Polski Niesłyszących, który odbywał się  w Szczecinie w dniach 15-16 października, zajmując wysokie piąte miejsce.