Już w najbliższą niedzielę 26 kwietnia o godzinie 12.00 na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego przy Nowym Świecie rozpocznie się kolejny Krakowski Salon Poezji w Gliwicach. Bohaterem spotkania z cyklu „Gliwiccy poeci” będzie Krzysztof Siwczyk.

Krzysztof Siwczyk to autor dwunastu tomów wierszy, z których pierwszy – „Dzikie dzieci”, ukazał się w 1995 roku, swoje wiersze publikował we wszystkich ważnych pismach literackich w kraju, a także za granicą. Ma na koncie kilka wyróżnień. Ostatni tom Siwczyka – „Dokąd bądź” – został uhonorowany Nagrodą Kościelskich w 2014 roku. Wcześniej otrzymał m.in. nagrodę Czasu Kultury za najlepszy debiut poetycki, nagrodę im. Jacka Bierezina oraz Fundacji Kultury. Gliwicki poeta jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Pen Clubu. Dużą popularność przyniosła mu tytułowa rola w filmie Lecha Majewskiego „Wojaczek” z 1999 roku. Zawodowo związany jest z Instytutem Mikołowskim.
W czasie kwietniowego Salonu Poezji Krzysztof Siwczyk zaprezentuje wybór swoich wierszy. Towarzyszyć mu będą: Adam Snopek (fortepian), Ronald Tuczykont (gitara basowa) i Andrzej Schneider (perkusja). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Korwin-Piotrowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here