Kredyt gotówkowy nierzadko jest jedyną szansą na realizację jakichś poważnych celów. Zakup domu, mieszkania, nowego samochodu, a może podróż dookoła świata? Cele są różne, ale problemem zazwyczaj są pieniądze. To dlatego tak często stawiamy na kredyty. Jeśli zobowiązanie jest jedno, nie jest trudno pamiętać o jego terminowej spłacie. Jeśli jednak tych rat jest więcej, łatwo zapomnieć. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Czy jest pożyczka konsolidacyjna, jakie ma zalety i czy to się opłaca? O tym wszystkim opowiemy w artykule.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Fachowe wytłumaczenie procesu konsolidacji znajdziesz tutaj: https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne lub tutaj: 17bankow.com. Jeżeli jednak chcesz otrzymać prostszą definicję, postaramy się pomóc. Mówiąc najprościej, konsolidacja jest połączeniem kilku kredytów w jeden. Chodzi konkretnie o spłacane raty. Zamiast spłacać kilka osobnych rat różnych zobowiązań, płacisz tylko jedną ratę, która zawiera w sobie wszystkie raty zaciągniętych zobowiązań. O ile przed konsolidacją, Twoim bankiem był każdy bank, w którym masz zobowiązania, o tyle po przeprowadzeniu konsolidacji, Twoim bankiem jest ten, z którym podpisałeś umowę konsolidacyjną. To spore ułatwienie, bo odtąd będziesz pilnował jednego terminu spłaty. Całą resztą zajmie się Twój bank, regulując zobowiązania finansowe w innych placówkach.

Kredyt konsolidacyjny- czy warto? Co daje zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego?

Konsolidacja kredytu ma sens, bo pozwala na ułatwienie sobie życia. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego zapewnia większa kontrolę nad miesięcznymi ratami i spłatami. Łatwiej jest pamiętać o jednej racie niż o kilku i to w różnych bankach, w różnych terminach. Usługa konsolidacji jest skierowana przede wszystkim do osób fizycznych, ale niektóre banki umożliwiają także konsolidację przedsiębiorcom. Co ciekawe, jeśli posiadasz już kredyt konsolidacyjny, wciąż możesz skonsolidować kredyt konsolidacyjny , czyli połączyć go z innymi pożyczkami i kredytami. Możliwa jest także konsolidacja kredytu hipotecznego.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny- na czym polega?

Zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego hipoteką pozwala na uzyskanie kredytu z bardziej opłacalnym oprocentowaniem. Nierzadko warunki takiego kredytu są o wiele bardziej korzystne, bo bank posiada zabezpieczenie w postaci hipoteki. Kredytobiorcy, którzy decydują się na kredyt konsolidacyjny hipoteczny mogą spodziewać się zwiększenia maksymalnej kwoty kredytowania czy uzyskania niższego oprocentowania w skali roku. Dłuższy będzie także czas na spłatę zobowiązania. Aby otrzymać kredyt hipoteczny konsolidacyjny, konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej, która jest sumiennie sprawdzana przez bank. Na taki kredyt może liczyć tylko i wyłącznie osoba posiadająca polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski. 

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

W sieci istnieje bardzo przydatne narzędzie- kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Pozwala on na obliczenie, czy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w naszym przypadku będzie się opłacać. Poza tym, warto przejrzeć ranking kredytów konsolidacyjnych, zawierających pełne informacje o warunkach kredytów w różnych placówkach. Kredyt konsolidacyjny jest usługą bardzo korzystną, warto więc wziąć ją pod uwagę. Dzisiejsza technologia daje nam jeszcze jedną możliwość- kredyt konsolidacyjny online. Większość formalności jesteśmy w stanie załatwić za pośrednictwem sieci, bez wychodzenia z domu. 

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno konsolidacja się opłaca osobom, które np mają kilka pożyczek- np 3 i chcą zaciagnąć kolejną. Wtedy najlepszą opcją jest konsolidacja, spłata pożyczek już istniejących i do tego możliwość dobrania dodatkowych środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here