MJ: Chcielibyśmy tak powiedzieć, ale to nie jest prawda. Każdy proces ma swoją specyfikę, każdy przypadek jest inny. Oczywiście wygrane frankowiczów to istotny trend. Niektórzy mówią nawet o 80, 90% skuteczności takich pozwów, ale doradzalibyśmy ostrożność w wybieraniu kancelarii gwarantującej 100 % sukcesu. Trzeba pamiętać, że samo unieważnienie umowy nie załatwia jeszcze do końca sprawy. Pozostaje kwestia rozliczeń z bankiem oraz kwestia wykreślenia hipoteki. Te sprawy także mogą skończyć się w sądzie. 

MP: Nie można zapominać, że wciąż trwa wiele spraw, sądy rozpatrują odwołania banków i nie można dziś całkowicie wykluczyć zmiany kierunków orzecznictwa choć jest to mało prawdopodobne. Jeden z wspólników pytany przez klientów o szanse na powodzenie sprawy odpowiada dziś, że złożył już w sądzie pozew w sprawie swojego kredytu hipotecznego i to jest chyba najlepsza ocena szans powodzenia. 

MM: Rozumiem, że Panów – zajmujących się takimi sprawami – to pytanie stawia w dość niezręcznej sytuacji, ale muszę je zadać: Ja wybrać pełnomocnika w takiej sprawie? Na rynku jest sporo firm deklarujących się jako specjaliści. 

MJ: Możemy doradzić aby wybrać kancelarię doświadczoną, oferującą jasne i przejrzyste warunki współpracy określone umową pisemną. W ostatnim czasie działalność firm „frankowych” pojawiła się w polu zainteresowania urzędu ochrony konkurencji i konsumentów. Jak wynika z doniesień prasowych, firmy przedstawiały kredytobiorcom umowy, w których nie było szczegółowo określone wynagrodzenie albo było ono tak znaczne, że konsumowało praktycznie cały zysk klienta z walki z bankiem. Warto poświęcić tej decyzji odpowiedni namysł, bo może się okazać, że zamiast jednej niekorzystnej umowy z bankiem mamy także drugą niekorzystną umowę z firmą, która miała nas bronić. Możemy tylko dodać, że organizujemy co jakiś czas otwarte spotkania, w trakcie, których bezpłatnie weryfikujemy umowy frankowe, pod kontem możliwego postępowania sądowego. Warto w tej sprawie śledzić konto naszej kancelarii na Facebooku.

MM: Dziękuję za rozmowę

MP: Cała przyjemność po naszej stronie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here