Krople do oczu należą do tych preparatów, które powinny znajdować się w każdej domowej apteczce. Nie musimy czekać na pojawienie się dolegliwości, zanim po nie sięgniemy. Większość z nas jest narażona na problemy z oczami, choćby z racji pracy przy komputerze i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Kto i dlaczego powinien stosować krople do oczu? Co powinny zawierać takie preparaty? Jakie krople znajdziesz na drogeriadrzdrowie.pl?

Dla kogo przeznaczone są krople do oczu?

Główny cel kropli do oczu to nawilżenie wrażliwej śluzówki, która jest szczególnie narażona na przesuszenie i podrażnienia. Właściwie niemal każdy powinien stosować krople do oczu lub sztuczne łzy aby poprawić jakość swojego widzenia i co za tym idzie – komfort codziennego życia. Kto powinien szczególnie zainteresować się kroplami do oczu? W pierwszej kolejności są to:

  • osoby ze skłonnością do występowania zespołu suchego oka;
  • osoby o wrażliwych i skłonnych do alergii oczach;
  • pracujący przez wiele godzin przy komputerze i/lub w klimatyzowanych pomieszczeniach;
  • osoby ze schorzeniami narządu wzroku i po zabiegach w jego obrębie;
  • noszący soczewki kontaktowe.

Właściwie każdy, kto boryka się z problemem wrażliwych oczu, powinien mieć w domu odpowiednie krople. Każda pora roku niesie ze sobą ryzyko występowania dolegliwości – latem podrażnia nas słońce, zimą może to być wiatr i niska temperatura, a niezależnie od pory roku źródłem problemów są liczne alergeny i niekorzystne warunki pracy.

Co powinny zawierać dobre krople do oczu?

Oczywiście skład kropli do oczu jest różny, tak jak różne są nasze dolegliwości. Co najczęściej możesz znaleźć w kroplach? 

  • kwas hialuronowy – jest naturalnym składnikiem, występującym w strukturze oka. W kroplach wykazuje działanie nawilżające i ochronne;
  • świetlik – łagodzi podrażnienia, wspomaga leczenie dolegliwości związanych z oczami;
  • ektoina – eliminuje swędzenie i pieczenie w obrębie oka, łagodzi stany zapalne;
  • luteina – jest karotenoidem, który gromadzi się w plamce żółtej (niezbędnej do widzenia) oraz silnym antyoksydantem. Zawarta w kroplach wspomaga zdrowie naszych oczu.

Te i wiele innych, dobroczynnych składników znajdziesz w preparatach przeznaczonych do oczu. Zawsze należy dobierać je indywidualnie do własnych potrzeb.

Jakie krople do oczu znajdziesz na drogeriadrzdrowie.pl?

Na stronie drogeriadrzdrowie znajdziesz m.in. krople do oczu Hydrovision. Przeznaczone są na co dzień w przypadku zaczerwienień, pieczenia, podrażnień. Można stosować je przy niektórych rodzajach soczewek. Wskazane są także do specjalistycznego zastosowania: przy zespole suchego oka, po zabiegach chirurgii refrakcyjnej itp. Inna propozycja to Hylo Dual z ektoiną – pomaga zwalczać uczucie pieczenia, wspomaga przy alergiach i podrażnieniach. 

Warto także zwrócić uwagę na kapsułki zawierające luteinę i włączyć je jako suplement do codziennej diety. Odwiedź już dzisiaj stronę drogeriadrzdrowie.pl i wybierz krople do oczu dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here