spot_img

Kto jest odpowiedzialny za graffiti w Willi Caro?

spot_img

Kogoś poniosły piłkarskie emocje…

Spokojnie, to nie działania wandali i wszystko jest pod kontrolą. W sobotę 16 czerwca z fenomenem futbolu, który dla wielu jest miłością życia, zmierzą się artyści.  Uznani twórcy murali, najlepsi śląscy „graficiarze” i  „malarze uliczni”: Magda Drobczyk, Mona Tusz, Gelok, Kot i Mysz –  przedstawiciele grupy 007, Marcin Malik Malicki i  Raspazjan stworzą w ogrodzie Willi Caro prace inspirowane piłkarskim szaleństwem.  Dla zainteresowanych przygotowano warsztaty street artowe, a wszystko w oprawie elektronicznych brzmień z dużą dawką funkującego basu dj’a – Sebastiana Sibi Podwysockiego

Street art to działania artystyczne podejmowane w przestrzeni miejskiej – kiedyś przede wszystkim na tzw. „nielegalu”. Dziś graffiti, murale i vlepki to ceniona forma wypowiedzi artystycznej, także ze względu na jej autentyczność i zacieranie granicy pomiędzy tym, co codzienne i zwykłe, a sztuką.

Tego dnia będzie można także wziąć udział w specjalnych, kuratorskich oprowadzeniach po wystawie „Historia gliwickiej piłki nożnej”, w których zwiedzającym towarzyszyć będą zaproszeni goście. Oprowadzania rozpoczną się o godz. 16.00.

RM

Wstęp wolny
16 czerwca (sobota) 2012,  godz. 14.00– 19.00
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8 a

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły