Kto truje zwierzęta w Gliwicach?

Ostatnio sytuacja przybrała na sile i ofiarami truciciela padają różne gatunki zwierząt.

Na spacerze w lesie ostatnio mijam trupy ptaków, widziałam też martwego kota, a w poniedziałek o mały włos mój pies nie stracił życia. Około godziny 9 rano, na placyku przed Zameczkiem Piastowskim, pod pomnikiem, ktoś wyłożył mięso. Nie zauważyłam nawet, kiedy mój pies się tym zainteresował. Uchwyciłam tylko moment, w którym coś przełyka, więc znając życie udałam się z moim psem do weterynarza. W gabinecie dostał leki i  zwrócił to, co zjadł. Co się okazało? Była to piękna, pachnąca, obrana ze skórki mielonka. – pisze zaniepokojona czytelniczka

W kiełbasie można było dostrzec drobne nakłucia –  Ktoś bardzo się postarał, żeby żaden pies nie przeszedł koło niej obojętnie. Podczas rozmowy z weterynarzem dowiedziałam się, że ma coraz częściej przypadki podtruć – głównie z Trynku i Centrum, część kończy się śmiertelnie. – opowiada właścicielka psa. Próbka została zabezpieczona i zostanie przebadana w  laboratorium.

Apelujemy do właścicieli zwierząt, żeby zachowali ostrożność na spacerach. Zwracajcie czujną uwagę na swoich pupili. Wystarczy chwila nieuwagi, by zwierzę padło ofiarą truciciela. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego, zgłoście to policji. 

63 KOMENTARZE

 1. To pewnie typowy Sebix albo jakaś stara raszpla my śląca że działa w imię prawa. Zdziwilibyście się gdybyście to widzieli.

 2. Mam pytanie do redakcji. Policja miała jakiekolwiek zgłoszenia w tej sprawie, czy to tylko list czytelniczki? Jeżeli tylko list, to każda osoba, która się z tym spotkała – powinna zasuwać/zadzwonić na komisariat….

  A tak na marginesie – psa się pilnuje. Wiadomo, że z kagańcem to przegięcie, ale jeżeli mamy psy na smyczy, to chyba widzimy co robią nasze czworonogi….
  Jeżeli już ktoś faktycznie psa spuści, to niech biega w kagańcu. Raczej ciężko będzie mu zjeść coś przez niego 🙂

  Osobiście jeszcze się z tym nie spotkałem. Żaden ze znajomych z psiakami również…

 3. Jak działa monitoring w Gliwicach, chyba nikomu nie trzeba mówić.
  Przy odległości 3-4 metry od kamery można jedynie zobaczyć zarysy
  Wprawne oko może jedynie rozpoznać czy to kobieta, czy mężczyzna.
  Od cała Śląska Sieć Metropolitalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here