spot_img

Uważaj na spacerze z psem! Ktoś regularnie truje zwierzęta w Gliwicach

spot_img

Kto truje zwierzęta w Gliwicach?

Ostatnio sytuacja przybrała na sile i ofiarami truciciela padają różne gatunki zwierząt.

Na spacerze w lesie ostatnio mijam trupy ptaków, widziałam też martwego kota, a w poniedziałek o mały włos mój pies nie stracił życia. Około godziny 9 rano, na placyku przed Zameczkiem Piastowskim, pod pomnikiem, ktoś wyłożył mięso. Nie zauważyłam nawet, kiedy mój pies się tym zainteresował. Uchwyciłam tylko moment, w którym coś przełyka, więc znając życie udałam się z moim psem do weterynarza. W gabinecie dostał leki i  zwrócił to, co zjadł. Co się okazało? Była to piękna, pachnąca, obrana ze skórki mielonka. – pisze zaniepokojona czytelniczka

W kiełbasie można było dostrzec drobne nakłucia –  Ktoś bardzo się postarał, żeby żaden pies nie przeszedł koło niej obojętnie. Podczas rozmowy z weterynarzem dowiedziałam się, że ma coraz częściej przypadki podtruć – głównie z Trynku i Centrum, część kończy się śmiertelnie. – opowiada właścicielka psa. Próbka została zabezpieczona i zostanie przebadana w  laboratorium.

Apelujemy do właścicieli zwierząt, żeby zachowali ostrożność na spacerach. Zwracajcie czujną uwagę na swoich pupili. Wystarczy chwila nieuwagi, by zwierzę padło ofiarą truciciela. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego, zgłoście to policji. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły