Do redakcji napisała zaniepokojona czytelniczka. Pani Anna alarmuje, że ktoś w Gliwicach znęca się nad ptakami

– 1 sierpnia mój ojciec na spacerze z wnuczką znalazł 3 gołębie, którym ktoś coś przywiązał do nóg. Jeden miał przywiązaną do nogi około 7-centymetrową zabawkę, drugi – klamerkę, taką do firanek. Z kolei trzeci – na obu nogach miał założone kółka jak do kluczy, do tych kółek przywiązaną gumkę, którą złożono mu na szyję – dusił się. Wszystkie te “akcesoria” ptaki miały mocno skręcone drutem na nogach. Strasznie się męczyły, tym bardziej w tym upale.  – relacjonuje czytelniczka.

– Wiem, że to gołębie, “srajtuchy”, “fuj”, itd. Też nie lubię gołębi – czytelniczka podkreśla, że nie chodzi o miejską “akcję ratowania gołębi”, ale przecież to żywe istoty!

Nasuwa się pytanie, jakim “człowiekiem” trzeba być, żeby zrobić coś takiego?
– Każdy z nich był zmęczony, osłabiony i bez problemu pozwolił sobie ściągnąć kajdany. Ten z gumką na szyi leżał, nie mogąc złapać oddechu. Stając, tylko ściągał gumkę i się podduszał. – opisuje pani Anna. Ptaki zostały znalezione w okolicach katedry, dwa z nich na alejce, a trzeci na pobliskim przystanku.

-Proszę, zwróćcie uwagę na ptaki siedzące obolałe na ziemi w tej okolicy. Ktoś najwyraźniej miał niezłą zabawę. Nie trzeba specjalnie ich badać – te “akcesoria” były takiej wielkości, że widać je od razu. –dodaje nasza czytelniczka.

148 KOMENTARZE

  1. ja bym na nich nasłała innego polowacza…. 🙂 takiego futrzastego i rudego ;D patrz jaki zadowolony z siebie ;D on ino czeka na mój znak 😀

  2. Ale nikt nie ma przymusu ani obowiązku ich dokarmiac, nie bedzie ich tak duzo w miescie, to pofruną gdzie indziej!!!! Nie tylko wy mieszkacie w tym miescie, ale cala masa ludzi ktorym jednak sranie gołebii ma samochody wlaścicieli po prostu przeszkadza. Kiedyś te zjawisko mialo mniejszą skalę.

  3. Niestety jest tak,że normalny człowiek staje w obronie o jakiekolwiek zwierzę,to zawsze się znajdzie jakiś hejter który ma widocznie problem sam ze sobą, Widocznie małe coś denerwuje i trzeba się wyżyć

  4. Nie chodzi o to ze to sa golebie czy szczury czy co innego. Jesli ktos tak robi nie jesg normalny. Dzis golab jutro kot a za kilka lat kolezanka z klasy.

  5. A co jak wam powiem,że największy pasożyt to Człowiek? Zwierzęta też mają prawo żyć,a że nam przeszkadzają? Może my przeszkadzamy im! Co z wami ludzie!

  6. A metody te są śmiesznie proste – karma ze środkiem zapobiegającym rozmnażaniu się (tak jak tabletki antykoncepcyjne). Taką karmę można by legalnie sprzedawać na placach, skwerach i ludzie mogliby karmić gołębie – jednak ich liczba nie rosłaby.

  7. Jestem za redukowaniem ilości gołębi w mieście.. Są na to metody. Ale torturowanie nie jest metodą na nic. Chyba że chodziło o wykończenie tych trzech konkretnych ptaków. Ale to, jakich metod człowiek się łapie, już świadczy o nim. A ten tutaj to zwykły psychopata. Nie ma znaczenia, czy to były brudne gołębie. To jest ktoś pokroju tych, którzy rozrzucają na trawnikach kiełbasy z pinezkami. Dzisiaj krzywdzi zwierzęta – jutro się porwie na człowieka – bo to takie “kręcące” i zabawne…

  8. Rodzice pewnie ich nie kochali i bestwili się nad nimi przez co wyrośli na zwyrodnialców co w następstwie przyniosło taki skutek że teraz sobie to odbijają na bezbronnych zwierzętach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here