Nawiercone 1,5 centymetrowe otwory w pniu kilkudziesięcioletniej jodły, za pomocą których wpuszczono prawdopodobnie trującą substancję stały się bezpośrednią przyczyną obumarcia drzewa.

W trakcie inwentaryzacji drzewostanu przeprowadzonej w lipcu bieżącego roku drzewo było okazem zdrowia i nie wykazywało jakichkolwiek oznak chorób. Jodła prawidłowo ukształtowana, żywotna, bez obecności grzybów pasożytniczych, które w efekcie mogłyby doprowadzić do jej naturalnego obumarcia.

Tymczasem do Zarządu Dróg Miejskich, wpłynęło zgłoszenie informujące o uschniętym drzewie przy ul. Lutyckiej. Pracownik referatu utrzymania zieleni w ZDM, niezwłocznie udał się na miejsce, gdzie stwierdził, że u podstawy pnia wywiercono cztery duże otwory. Biorąc pod uwagę fakt obumarcia drzewa w tak krótkim okresie, domniemywać można, że w otwory wlana została toksyczna substancja. W konsekwencji drzewo musi zostać usunięte.

Sprawa zgłoszona zostanie policji. Dodajmy, że za zniszczenie drzewa, sprawca ukarany może zostać administracyjną karą pieniężną przez organ właściwy do wydania zezwolenia na wycięcie drzewa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here