spot_img

Kukiz’15, prawicowa partia otwarta na społeczeństwo

spot_img

Utworzone w 2015 roku ugrupowanie polityczne Kukiz’15 to nie tylko siła angażującą się w gabinetową politykę parlamentarną. Członkowie Kukiz’15 są znani między innymi z powodu swojej aktywnej działalności na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Kukiz’15, czyli prawicowa partia otwarta na społeczeństwo obywatelskie

Kukiz’15 to siła polityczna w Polsce, która jest zaliczana do ugrupowań prawicowych. Warto jednak przy tym wspomnieć, że postulaty dotyczące takich kwestii jak na przykład gospodarka (w tym między innymi zlikwidowanie podatku dochodowego dla osób fizycznych, zakaz uchwalania budżetu z deficytem czy wprowadzenie 0% podatku VAT na niektóre produkty i usługi) czy osłabienie wpływu Unii Europejskiej na funkcjonowanie kraju to jeszcze nie wszystko.

Bardzo ważne miejsce w funkcjonowaniu Kukiz’15 odgrywają także postulaty związane z szeroko pojętym społeczeństwem obywatelskim, w tym między innymi dążenie do:

  • zwiększenia znaczenia referendów jako sposobu, w który społeczeństwo wywiera wpływ na działania podejmowane przez rząd (rozwój idei demokracji bezpośredniej na wzór rozwiązań przyjętych w Szwajcarii),
  • rozwój społeczności lokalnych.

Kukiz’15 – partia nastawiona na działanie społeczności lokalnych na przykładzie działalności Anny Karwot

Siłą każdego ugrupowania politycznego są jego członkowie, którzy podejmują cenne inicjatywy. Marketing, doświadczenie polityczne, stanowiska w rządzie czy dobre relacje ze strukturami lokalnymi to elementy ważne, lecz do sukcesu każdej partii potrzebna jest energia zwolenników. Tak jest również w przypadku Kukiz’15, czego dowodzi na przykład działalność pani Anny Karwot, która jest specjalistką w zakresie prawa oraz audytu wewnętrznego.

Wiedza oraz doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej kariery zawodowej pozwoliły na to, by Anna Karwot przysłużyła się także społeczności gliwickiej. Przykładem jej aktywności w tym obszarze jest między innymi wieloletnia działalność na rzecz Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej, które ma na celu walkę o równe prawa kobiet.

Ponadpartyjna współpraca też jest ważna

Co ważne, na przeszkodzie proobywatelskiej działalności Anny Karwot nie stoją partykularne podziały partyjne, jakie mają miejsce w polityce krajowej. Jeśli jest to konieczne, podejmuje ona wspólne działania wraz z parlamentarzystkami oraz europosłankami wywodzącymi się z innych ugrupowań (na przykład podczas organizacji Plebiscytu Diana Kobieta Ziemi Gliwickiej). Nie ma w tym fakcie nic zaskakującego, ponieważ ponadpartyjna wspólnota jest konieczna do tego, by móc budować np. solidarność wśród kobiet.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły