spot_img

KZK GOP wystawił sobie mocną czwórkę. Czy słusznie?

spot_img

Jakość podróży z roku na rok jest coraz wyższa, to jednak raport KZK GOP, według mieszkańców nijak ma się do rzeczywistości.

 

Najczęstsze niedogodności wymieniane przez pasażerów to brak klimatyzacji, niedostosowanie taboru i wysokie ceny biletów w stosunku do jakości usług. Dodatkowo zapytani przez nas, czekający na przystankach ludzie dodają, że nie czują się bezpiecznie podróżując nocą. Równie często pojawia się poważny zarzut jakim jest nieuprzejmość, a nawet agresja ze strony kierujących. Trzeba zauważyć, iż każdy pytany przez nas gliwiczanin wypowiadał się negatywnie na temat KZK GOP!

Zupełne odmienne wyniki przedstawia usługodawca. Według przewoźnika ponad 65 % badanych, wystawiło ocenę dobrą lub bardzo dobrą. Tylko 24,4% podróżujących oceniło usługi jako mierne. Jak mówi przygotowany raport, „Badania wykonywane wcześniej również wskazują na to,  że zdecydowana większość mieszkańców Gliwic bardzo dobrze lub dobrze ocenia funkcjonowanie miejskiego transportu  zbiorowego na terenie miasta.”

KZK GOP chwali się również poprawą czasu przejazdu. I choć na tym polu również pojawiło się wiele głosów niezadowolenia to trzeba przyznać, że najczęstszą przyczyną spóźnień są korki w czasie szczytu komunikacyjnego. Oczywiście, zdarza się wiele opóźnień w granicach 3-4 minut, ale zazwyczaj w takich przypadkach kierowca nadrabia stracony czas.

Główny cel, jaki postawił sobie usługodawca to „[…] skrócenie czasu przejazdu pomiędzy dzielnicami Gliwic i pozostałymi gminami członkowskimi lub uruchomienie nowych szybkich połączeń różnymi gałęziami transportu zbiorowego […]”.  Sprawę komentuje Karolina, urzędniczka pracująca w Zabrzu, czekająca na autobus przy Pl.Piastów – Do takich założeń warto dodać jakiś kurs Savoir-vivre dla kontrolerów i kierowców. No i może dodatkowo obniżyć odrobinę ceny biletów, bo obecnie lekko przesadzili. 

 

(foto. PKM, wykres/tabela: Raport KZK GOP)

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,272FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły