Już w niedzielę, 5 czerwca, w Gliwicach odbędzie się Puchar Polski Dronów Wyścigowych FPV – Drone Racing Gliwice 2022.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Gliwice. Wstęp jest bezpłatny.

Dron wyścigowy to mały, niezwykle zwrotny, lekki, wytrzymały i szybki mutlicopter. Potrafi ciąć powietrze z prędkością nawet do 120 km/h. Jest wyposażony w kamerę, która w goglach FPV wyświetla obraz na żywo, przez co zawodnik prowadzący dron ma wrażenie, że przebywa w kabinie pilotowanego statku. Brzmi niesamowicie i naprawdę warto to zobaczyć!

To emocje nie tylko dla miłośników dronów i adrenaliny, ale też dla każdego zainteresowanego możliwościami, jakie dają nam nowoczesne technologie. Zarezerwujcie sobie niedzielę 5 czerwca na pierwsze zawody z cyklu Puchar Polski 2022, które odbędą się Gliwicach na zielonych terenach przy Gliwickim Centrum Naukowo-Technologicznym CECHOWNIA przy ul. Bojkowskiej 35A. Zawody zostaną rozegrane na specjalnym torze wyścigowym.

Emocji nie zabraknie!

W ramach wydarzenia zaplanowano pokaz misji poszukiwawczo-ratunkowej przy użyciu drona z kamerą termowizyjną i kamerą zoom. Dron wskaże miejsce przebywania osoby zaginionej i dostarczy na miejsce wypadku defibrylator.
Zaprezentowany zostanie też dron do pomiaru smogu czyli tzw. misji antysmogowych, które realizowane są często w metropolii śląskiej w tzw. okresie grzewczym.

W  strefie edukacyjnej będzie można poznać zasady legalnych i bezpiecznych lotów, a w strefie pokazów zobaczyć różne rodzaje dronów i poznać ich przeznaczenie. Zaprezentowane zostaną najnowsze modele, które będzie można oglądać z bliska, a ich piloci opowiedzą o  wyposażeniu i zastosowaniu. Będzie tez okazja, by spróbować swoich sił w symulatorze lotów albo zobaczyć na żywo podgląd obrazu, jaki widzi zawodnik drona wyścigowego.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18:00

Przygotowano strefę kibica i strefę chillout

W strefie kibica będzie można oglądać zmagania pilotów i śledzić aktualną sytuację na telebimie. Tam też odbędą się spotkania z zawodnikami dronów wyścigowych, którzy opowiedzą, jak zacząć przygodę z ekstremalnym lataniem. Głos zabiorą również przedstawiciele partnerów wydarzenia oraz zaproszeni goście.
W strefie chillout można będzie skorzystać z oferty gastronomicznej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod linkiem: https://fb.me/e/5BKeurInm.

Organizatorem wydarzenia jest World Drone Pilots Organization, Team FailSafe. 

źródło: UM GLiwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here