spot_img

Leśne z pozwoleniem na otwarcie pozostałych basenów. Ceny w górę?

spot_img

Po tygodniach oczekiwania mieszkańcy Gliwic wkrótce będą mogli w pełni korzystać z Kąpieliska Leśnego. Miasto w końcu otrzymało pozwolenie od Wód Polskich na korzystanie z największych basenów.

Historia Kąpieliska Leśnego ma ponad 80 lat i przez ten cały czas korzystało z tego samego źródła wody, jednak w tym roku pojawiła się konieczność uzyskania pozwolenia. Jest to zapewne spowodowane zeszłorocznymi podejrzeniami, że to właśnie woda spuszczana z kąpieliska mogła być przyczyną zatrucia ryb w Kanale Gliwickim.

W międzyczasie, kiedy Kąpielisko Leśne czekało na pozwolenie, zarządca podjął decyzję o częściowym funkcjonowaniu obiektu. W związku z ograniczeniami narzuconymi przez brak pełnego zatwierdzenia, czynne były jedynie najmniejsze baseny oraz brodzik dla dzieci. Ceny biletów zostały obniżone o 50% od cennika bazowego.

Kąpielisko informowało w czerwcu na swoim Facebooku, że do momentu uzyskania przez miasto pozwolenia wodnoprawnego, ceny biletów będą pomniejszone o 50% od cennika bazowego. Teraz ceny najprawdopodobniej powrócą do pierwotnej wysokości:

Aktualny cennik:

  • Bilet normalny – 18 PLN
  • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie
  • Młodzież ucząca się do lat 18 (za okazaniem legitymacji) – 9 PLN
  • Niepełnosprawni, emeryci i renciści (za okazaniem dokumentu) – 9 PLN

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły