Mundurowi z gliwickiej komendy pełniący służbę niosą pomoc nie tylko ludziom. Dowiedli tego policyjni wywiadowcy, którzy podczas patrolu ulicy Królewskiej Tamy uratowali potrąconego lisa.

W poniedziałek w godzinach wieczornych, podczas patrolu ulicy Królewskiej Tamy, policyjni wywiadowcy z gliwickiej komendy, zauważyli na środku jezdni leżące zwierzę. Sądząc, że najprawdopodobniej zostało potrącone, mundurowi zatrzymali się, aby usunąć je z jezdni i wezwać stosowne służby. Ku ich zdziwieniu leżący nieruchomo na jezdni mały lisek oddychał.

Policjanci od razu podjęli decyzję o przewiezieniu liska do weterynarza. Po przeniesieniu go do radiowozu odwieźli go do schroniska dla zwierząt w Sośnicy, gdzie zajął się nim weterynarz. Biorąc pod uwagę fakt zapadającego już zmierzchu oraz silnych opadów deszczu, gdyby nie reakcja policjantów, zwierzę najprawdopodobniej ponownie zostałoby potrącone.

4 KOMENTARZE

  1. Brawo dla naszych policjantow. Oby tak wszyscy postepowali.Pamietajcie kazde zwierze ma serce i rozum a takze swoja rodzine . pamietajcie ,zawsze pomagajcie wszystkim na naszej ziemi bo nigdy nie wiecie kidy wy bedziecie bedziecie potrzebowali pomocy.
    jeszcze raz podziekowania dla naszych madrych i czulych policjantow.
    pozdrowienia Piotr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here