Przy ul. Wyczółkowskiego rośnie nowy budynek biurowo-magazynowy polskiej siedziby amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych.

– Spółka IPG Photonics jest spółką córką amerykańskiej technologicznej firmy IPG Photonics Corporation, powstałej w 1991 roku i notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Obecnie firma zatrudnia przeszło 6,5 tysięcy pracowników. Jej główną siedzibą jest Oxford w stanie Massachusetts, natomiast zakłady produkcyjne, centra aplikacyjne oraz działy sprzedaży i serwisu dostępne są w ponad 30 miejscach na świecie – w tym także w Polsce. Gliwice zostały wybrane nieprzypadkowo. Tu rezyduje lwia część naszych klientów, mamy też dostęp do świetnie wyszkolonej kadry inżynierskiej – zaznaczył Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem IPG Photonics.

W ramach inwestycji powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2,5 tysiąca metrów, w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy o powierzchni 500 m2, w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.

– Jesteśmy pionierem i liderem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki  m.in. stali, aluminium, miedzi, blach i konstrukcji stalowych, ponadto wykorzystywanych w telekomunikacji, medycynie, nauce, branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej. Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku, otwartego na przemysł i usługi high-tech – podkreślał dyrektor generalny dr. Eugene A. Scherbakov.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here