Dzięki organizacyjnemu i kapitałowemu zaangażowaniu GAPR coraz bliższy realizacji jest pomysł ulokowania na gliwickim lotnisku wytwórni polskich samolotów, zakładający budowę hali produkcyjnej wraz zapleczem i parkiem maszynowym.

– Jestem już pewien, że ponad 2 lata nie tylko moich przygotowań i organizacji “nieco” skomplikowanego montażu finansowego zakończy się uruchomieniem do końca 2023 roku w Gliwicach, pierwszej w historii Miasta, wytwórni samolotów. Będą to samoloty polskiej konstrukcji, najlepszego moim zdaniem w ostatnich latach naszego konstruktora lotniczego  p. inżyniera Tomasza Antoniewskiego, typu AT5 oraz AT6. Gratuluję dalekowzroczności władzom Miasta Gliwice, które postawiły na zbudowanie kolejnej specjalności Miasta, tj. branży lotniczej. – napisał wczoraj na Facebooku Bogdan Traczyk, prezes zarządu Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej w Gliwicach.

Gliwickie lotnisko staje się wizytówką gospodarczego rozwoju miasta. Zmodernizowane od podstaw, może służyć całodobowej obsłudze małych lotów pasażerskich i ruchu cargo, a także lotów turystycznych. To udane nawiązanie do ponad 100-letniej historii tego miejsca, postrzeganego w przeszłości jako główny port lotniczy Górnego Śląska.

Lokalizacja gliwickiego lotniska to jego wyjątkowy atut. W Gliwicach działa bowiem Politechnika Śląska oraz wiele firm produkcyjnych, usługowych i IT o zasięgu krajowym, europejskim, a także światowym. Dla tego typu instytucji wygodny i szybki transport lotniczy jest istotny, jeśli chodzi o zwiększanie aktywności gospodarczej, rozszerzanie współpracy ekonomicznej czy naukowo-technicznej. Nie do przecenienia dla przedsiębiorców i inwestorów stawiających właśnie na Gliwice jest bliskość gliwickiego lotniska względem węzła autostrad A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here