Jeździsz konno i potrzebujesz odpowiedniej regeneracji? Na początek zadbaj o zdrowy sen! Jazda konno to pasja, która pozwala na obcowanie z naturą, uczy odpowiedzialności i cierpliwości, a także kształtuje charakter. Magia koni polega na możliwości opiekowania się nimi i nawiązywania więzi w czasie trenowania. Dlatego ten właśnie sport jest tak wielowymiarowy. Jak każda aktywność fizyczna pozwala rozwijać kondycję, ale także może obciążać organizm, dlatego tak istotna jest późniejsza regeneracja. Począwszy odpoczynku, poprzez zadbanie o dobrej jakości sen. Przy intensywnej jeździe bądź częstym trenowaniu mogą pojawiać się dolegliwości ze strony kręgosłupa, dlatego tak ważne jest wsparcie odpowiedniej postawy także w trakcie snu. To właśnie wtedy mięśnie rozluźniają się, a nasz organizm przygotowuje się na nowy dzień. 

Nawyki na dobry sen 

Nawyki na dobry sen

Przy regularnej aktywności fizycznej warto zadbać o nawyki, które pozytywnie wpłyną na sen. Począwszy od lekkiej kolacji, poprzez wieczorny relaks, a skończy na zrezygnowaniu z korzystania z telefonu zaraz przed snem. Ograniczenie niebieskiego światła, które emituje ma sen – wpływa ono negatywnie na hormon snu, czyli melaninę. Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze wywietrzenie pomieszczenia, w którym śpisz oraz jego maksymalne zacienienie. Tak, by nie docierały do niego żadne źródła światła – to ułatwi zasypianie i dobrej jakości sen. 

Wybierz mądrze materac i poduszkę 

Nie tylko nawyki są istotne, ale to na czym śpisz. Nieodpowiedni materac, czy poduszka może zepsuć nawet najlepsze nawyki, czy idealny styl życia, który tylko sprzyja regeneracji. Tym samym warto zadbać o odpowiednią pozycję i wygodę w trakcie snu. Po aktywności fizycznej świetnym wyborem będzie poduszka ortopedyczna. Dzięki niej kręgosłup zyska odpowiednie podparcie, a także pozycję w trakcie snu. Oznacza to, że mięśnie szybko się zregenerują, rozluźnią, a nasze ciało będzie miało podporę w trakcie snu. To sprawi, że wyśpimy się w dobrej pozycji, a także unikniemy bólu mięśni, czy odrętwienia ciała. Jeśli do tej pory pojawiały się u Ciebie takie problemy, to poduszka ortopedyczna szybko im zaradzi. 

Zła jakoś snu może być także spowodowana nieodpowiednim materacem. Dlatego tak ważne jest dobrać konkretny model, który spełni oczekiwania. Warte uwagi są materace termoelastyczne, które zapamiętują kształt ciała, a także reagują na nacisk oraz temperaturę śpiącego. Dzięki temu zapewniają zdrowy i spokojny sen, idealnie dopasowując się do każdej pozycji. Materac powinien być dostosowany do wzrostu, wagi, stylu życia, zdrowia, a także tego, czy śpimy akurat samotnie, czy może dzielimy łóżko z partnerem bądź partnerką. 

Jeśli masz aktywny styl życia, to tym bardziej postaw na zdrowy sen. Zadbaj o wszystkie najważniejsze nawyki podczas spania, a także o to, czy Twoja poduszka bądź materac wspierają prawidłową pozycję Twojego ciała podczas snu, pomagają w regeneracji mięśni i gwarantują głęboki sen. W łóżku spędzamy znaczną część życia, dlatego to jak śpimy i na czym śpimy jest kwestią, której nie można zignorować, jeśli chcemy być zdrowi i czuć się naprawdę dobrze. Zadbaj  oto już teraz, by Twój organizm zdrowo się wysypiał każdego dnia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here