spot_img

Maleo Reggae Rockers w Gliwicach!

spot_img

W 2012 roku mija 15 lat od założenia przez Darka Maleojonka MALEO REGGAE ROCKERS.

Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć  o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora – muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock. 

 Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).

 W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44 – Gajcy”, „Warszawskie Dzieci”. Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka MALEO REGGAE ROCKERS „Pytanie”, która był singlem promującym cały album.

 Od kilka lat muzycy MRR angażują się w akcję „Wolna Białoruś”, podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.

 Zespół za dotychczasowe dokonania muzyczne dostał trzy nominacje do nagrody przemysłu fonograficznego „Fryderyki” oraz „Superjedynki”, w kategoriach najlepsza płyta reggae oraz najlepszy zespół.

 Podczas swojej 15-letniej działalności MALEO REGGAE ROCKERS odbyli kilka zagranicznych podróży, odwiedzając m.in. USA, Ukrainę, Niemcy, Słowację, Litwę i Hiszpanię.

 Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Bagaż doświadczeń przywieziony przez Maleo z Afryki był „motorem napędowym” nagrania płyty „Addis Abeba”, która odbiła się szerokim echem zarówno w mediach jak i wśród słuchaczy.

Od tamtej pory muzycy regularnie biorą udział w koncertach „SOS dla Afryki”, gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

 Warto wspomnieć również o epizodzie filmowy. Otóż dwie piosenki MALEO REGGAE ROCKERS: „Colors” i „ZaZuZi Dub” zostały wykorzystane w filmie fińskiego reżyser Mika Kaurismäki: L.A. Without a Map, gdzie jedną z głównych ról zagrał Johny Depp.     

 W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę „Rzeka Dzieciństwa”. Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego  i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock-steady, blues’a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych. 

Bilety:
GLIWICE: Gabba – GCH podziemia, Salon Czas ul. Zwycięstwa, Iglo – Rynek, 
system TICKETPRO.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły