SixSilver Jubiler Gliwice

Tylko w tym miesiącu strażnicy miejscy podjęli 71 interwencji komunikacyjnych podczas trwania giełdy. Nałożono 29 mandatów karnych, 3 samochody zostały odholowane, a wobec 39 kierowców, nie stosujących się do przepisów drogowych, toczy się postępowanie wyjaśniające. Tak wygląda bilans październikowy.

Straż miejska przestrzega – niedostosowanie się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania) grozi karą w wysokości 100 zł, a także 1 punktem karnym. Należy również pamiętać, że znak  B-36 dotyczy zarówno jezdni, jak i chodnika. Wyjątek stanowią sytuacje, w których pod tymi znakami znajdują się dodatkowe tablice określające warunki zakazu, jak w/w przypadku, gdzie zakaz obowiązuje tylko podczas trwania giełdy.

Warto też pamiętać o “bonusie” do znaku B-36 czyli tabliczce T-24 (“tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.”). – Wielu kierowców przyjeżdżających w niedzielę na zakupy pozostawia swój pojazd przy ulicy Kujawskiej lub Błonie, nie stosując się do znaków drogowych. – informuje straż miejska

colab
foto: SM Gliwice

 


Pomóż dziewczynie z Gliwic!

1 KOMENTARZ

  1. Pazerne miasto. W dniu handlowym nie powinno byc zadnych kontroli dla klientow gieldy. Niech miasto sie przyzna jakie profity czerpie z dzierzawy stanowisk i z płatnych parkingow. Malo wam ???

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here