materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Marina na Kanale Gliwickim

spot_img

marina dzisiaj w gliwicachW gliwickim porcie powstaje pierwsza prywatna marina turystyczna – zaciszny kąt dla podróżujących swoją lub wynajętą łodzią po Kanale Gliwickim i Odrze, bądź uprawiających na ich wodach sporty motorowodne i żeglarskie. 

 

Otwarcie niewielkiej przystani, w której działać będzie wypożyczalnia łodzi motorowych, szykuje się 28 kwietnia.

– Nasza marina jest usytuowana w gliwickim porcie, na niewielkim terenie dzierżawionym od Śląskiego Centrum Logistyki, na końcu basenu nr 1 (patrząc od wjazdu) – mówi Ewa Sternal, pomysłodawczyni i współorganizatorka prywatnej przystani turystycznej. 

Wyposażenie mariny będzie stanowił pomost pływający na około 15 łodzi, a także bosmanat, hangar, sklep żeglarski, sanitariaty, parking oraz miejsca piknikowe. Liczymy na ludzi chcących aktywnie wypoczywać nad wodą. Zaoferujemy im m.in. możliwość odpłatnego wynajmu łodzi, pozostawienia przyczepy campingowej lub campera na czas rejsu, a także możność zacumowania własnej – prywatnej – jednostki przy naszym pomoście. Z myślą o czarterze będziemy dysponować ośmioma łodziami motorowymi, kabinowymi z zadaszonym kokpitem o długości 4 i 5 metrów.

 

źródło: Miejski Serwis Informacyjny

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły