SixSilver Jubiler Gliwice

Jeszcze tylko kilka dni zostało do meczu Polska – Niemcy w ramach kwalifikacji Mistrzostw Europy 2020 w piłce ręcznej. Przed nami sportowe emocje nie tylko dla fanów tej dyscypliny.

Biało-czerwoni pod przywództwem nowego selekcjonera kadry – Patryka Rombla – zmierzą się 10 kwietnia z Niemcami, a ten mecz będzie punktem kulminacyjnym sportowego święta w Arenie Gliwice, czyli Festiwalu Piłki Ręcznej.

Bilety na mecz Polska – Niemcy są dostępne na portalu eventim.pl

W dniu meczu Arena Gliwice przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym: turniej piłki ręcznej, treningi oraz gry i zabawy dla dopiero co rozpoczynających przygodę z tym sportem.

W oczekiwaniu na Festiwal Piłki Ręcznej w Arenie Gliwice odbyły się treningi dla uczniów gliwickich szkół, w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Była to doskonała okazja dla młodych, aby poznać swoich idoli, zagrać z nimi i poznać smak prawdziwego, profesjonalnego treningu. A prowadzili je wykwalifikowani gracze, byli reprezentanci kadry narodowej i jedni z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej piłki ręcznej ostatnich lat: Bartek Jurecki, Bartek Jaszka i Grzegorz Tkaczyk.

Handball Legends w Arenie Gliwice – to nie przypadek.

Ich obecność to także zapowiedź dodatkowego widowiska sportowego 10 kwietnia, czyli meczu charytatywnego Handball Legends z kadrą Politechniki Śląskiej. Handball Legends to grupa szczypiornistów (w skład której wchodzą m.in. Orły Wenty), a ich celem są działania charytatywne i propagowanie piłki ręcznej. W składzie Handball Legends pojawią się m.in. Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik, Sławek Szmal, Bartek Jaszka, Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Bartek Jurecki, Iwona Niedźwiedź, Monika Stachowska, Karolina Siódmiak. A wszystko, aby pomagać, grać i zachęcać innych do włączenia się w akcje niesienia pomocy potrzebującym.

CHARYTATYWNIE NA SPORTOWO

Najlepsze miejsce w Arenie Gliwice dla zwycięzcy charytatywnej licytacji

Cztery osoby będą mogły zobaczyć ten mecz siedząc wygodnie niemal przy samej linii bocznej boiska. Wystarczy tylko wziąć  udział w jednej z dwóch charytatywnych licytacji prowadzonych w serwisie Allegro i zaproponować najwyższą kwotę. W każdej do wygrania jest dwuosobowa kanapa. A wszystko na rzecz Laury Zawady, podopiecznej stowarzyszenia Cała Naprzód.

szczegóły w linku. https://charytatywni.allegro.pl/listing?query=kanapa&scope=all

Laura ma 12 lat. Urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wrodzoną cytomegalią, głębokim obustronnym niedosłuchem i padaczką. Dzielnie walczy z przeciwnościami, ale potrzebuje pomocy. Została zakwalifikowana do leczenia komórkami macierzystymi i dzięki wsparciu Całej Naprzód już dwa razy została poddana zabiegowi ich podania, ale to za mało.

Zróbmy jej prezent z okazji sportowego święta! 

To jednak nie koniec charytatywnych akcji.

Po meczu Polska vs Niemcy, odbędzie się mecz Handball Legends z kadrą Politechniki Śląskiej. I to właśnie między innymi „Orły Wenty” zmierzą się z drużyną „akademicką”, a na widowni pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierać środki na rzecz 4-letniego Sebastiana Terpińskiego, chorego na złożoną wadę serca. Na leczenie Sebastiana zostanie przekazana także część dochodu ze strefy gastronomicznej.

Sebastiana wspierają największe gwiazdy piłki ręcznej ostatnich lat, ma za soba pełny sztab zaangażowanych wolontariuszy. Jeżeli mamy przeżywać sportowe emocje na najwyższym poziomie, taka pomoc na pewno te emocje (conajmniej) podwoi.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here