Takie nagrania z monitoringu to niemal codzienność… Dlaczego tak wiele osób ryzykuje życie i w dodatku łamie przepisy, które jednoznacznie mówią, że DTŚ to nie deptak czy ścieżka rowerowa?

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że średnicówka to droga przewidziana dla ruchu kołowego za wyjątkiem rowerów, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgowych. 

Przed każdym wjazdem na DTŚ ustawione są znaki wyraźnie zabraniające poruszania się pieszo lub rowerem po tej drodze. Betonowe bariery drogowe rozdzielające jezdnie, to elementy wyraźnie wskazujące na brak możliwości przejścia i przejazdu na drugą stronę. – wyjaśnia ZDM.


Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że poruszanie się pieszo, rowerem lub np. traktorem po Drogowej Trasie Średnicowej jest niezgodne z przepisami ustawy – Prawo o ruchu drogowym i skutkować może sankcjami prawnymi przewidzianymi w tejże ustawie bądź kodeksie wykroczeń.

źródło: ZDM Gliwice

52 KOMENTARZE

  1. Spróbujcie przejść z Baildona na Cecylii. W prostej linii 100 metrów, ale dzięki cudownej DTŚ, w którą byś nie poszedł wyjdzie kilometr.
    W Gliwicach ruch pieszy i rowerowy są zakazane. Nie potrzebujemy nieudaczników, których nie stać nawet na samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here