SixSilver Jubiler Gliwice

W poniedziałek, w godzinach wieczornych do gliwickiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie zaniepokojonych mieszkańców, którzy poinformowali, że na ulicy Kusocińskiego pod ławką leży człowiek.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Wydziału Prewencji. Odnaleziony trząsł się z zimna. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Strażnicy przewieźli go do Izby Wytrzeźwień. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał aż 1,89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada 4

tygiel

Biorąc pod uwagę stan mężczyzny oraz panującą na dworze temperaturę minusową, można stwierdzić, że bez pomocy z zewnątrz prawdopodobnie nie przeżyłby kolejnych godzin, umierając z wychłodzenia.

Strażnicy miejscy chcieliby wyróżnić postawę przechodniów, którzy nie pozostali obojętni na los tego człowieka i przekazali zgłoszenie dyżurnemu gliwickiej jednostki. Czasem nawet tak proste zachowanie, jak telefon do odpowiednich służb może uratować czyjeś życie!

Pamiętajmy również, by wyzbyć się stereotypowego myślenia i nie oceniać stanu osoby na podstawie pierwszego wrażenia. Osoba zaniedbana, brudna lub nawet pijana również może wymagać odpowiedniej pomocy. Bądźmy czujni i reagujmy, zwłaszcza, że rozpoczął się najbardziej krytyczny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. – apeluje Straż Miejska.

źródło: SM Gliwice
foto: pixabay

6 KOMENTARZE

  1. Wiele tych ludzi żerowało latami na socjalu, na co do roboty jak opieka da, caritas da, państwo da. Puszki pozbiezarać i napić się można. Albo pomyć szyby, nastukać ns f16 i na Śliwki po szobiszowicką. Dzień leci.

  2. Szkoda takich ludzi. Są zagubieni, nierzadko uzależnieni, bez mieszkania, bez pracy, bez środków do życia. Wielu z nich nie ma nawet rodziny, więc nikt się o nich nie upomni.
    Przykre, że OPS-y nie potrafią (lub nie chcą) SKUTECZNIE pomóc takim ludziom…

  3. a nie pomyślałeś (aś) że to może nie lump a normalny koleś który na co dzień nie pije alkoholu może wracał z jakiejś imprezy albo miał jakiś problem zastanów sie dobrze zanim kogoś pojedziesz od najgorszych

    0

  4. Nie potrzebnie mu pomogli jak się jest debilem to się tak kończy i myślicie, że dzięki temu ten człowiek się odmieni??!! wyjdzie z izby i pójdzie się najebać znowu, i na takie interwencje idą moje podatki. Porażka

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here