Wczoraj wieczorem do jednego z mieszkań w Gliwicach wezwano karetkę pogotowia. Pacjent zawiadomił o nagłym pogorszeniu się jego stanu zdrowia. Po kilku minutach ratownicy musieli jednak sami wezwać pomoc. Zadzwonili na policję, ponieważ… pacjent wpadł w szał i ich pobił.

Około godziny 19:00 policjanci z II komisariatu zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który podczas udzielania mu pomocy przez lekarkę gliwickiego pogotowia naruszył jej nietykalność oraz groził, że ją zabije. Nerwowość w pacjencie wzbudziły rutynowe pytania – tak zwany wywiad lekarski. Wybuch agresji nastąpił, gdy opaska standardowego ciśnieniomierza nie mogła objąć silnie rozbudowanego przedramienia mężczyzny. W sprawie przeprowadzone zostanie postępowanie przygotowawcze, które poprowadzi III komisariat.

źródło: KMP Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

7 KOMENTARZE

  1. brak słów dla komentujących na panią lekarz jest wiele skarg co do obchodzenia się z pacjentami . zamówili się by oczyścić sobie ręce

  2. Dlaczego tak od razu takie negatywne komentarze nie znając sytuacji, też ostatnio miałem sytuację gdzie ratownik medyczny zamiast zająć się chorym to zaczyna od głupich komentarzy podnosząc ciśnienie choremu i rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here