Nowy rok przyniósł ze sobą zmiany w składzie kierownictwa miasta. Po zaledwie roku pracy ze stanowiskiem Sekretarza Miasta pożegnała się Barbara Chamiga. Jej miejsce zajęła dotychczasowa naczelnik Biura Zarządzania Płynnością Finansową Marta Tartanus-Oryszczak.

Marta Tartanus-Oryszczak jest absolwentką Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, specjalność gospodarka miejska i regionalna. Pracuje w Urzędzie Miejskim od października 2003 roku. Przez rok pełniła funkcję zastępcy naczelnika Biura Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej, a 14 lipca 2008 r. objęła stanowisko naczelnika Biura Zarządzania Płynnością Finansową UM. Wydział ten organizowała od podstaw, kierując nim ponad 13 lat.

Marta Tartanus-Oryszczak jest także przewodniczącą rady nadzorczej miejskiego Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów. Prywatnie jest żoną Łukasza Oryszczaka, rzecznika prezydenta i Naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej.

4 KOMENTARZE

  1. No i co z tego, że żona . Pani Marta,jak widać jest osobą kompetentną z kierunkowym wykształceniem.Od dłuższego czasu pracuje dla miasta. Ile jest takich związków w firmach? Nie dorabiała się na stanowisku męża. Tytuł artykułu bez sensu.

  2. Akurat jeśli chodzi o Nią, to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.. A że męża tak sobie wybrała, no cóż…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here