Już po raz siódmy w ramach konkursu „Gliwickie place zabaw” miasto wsparło wspólnoty i spółdzielnie w tworzeniu miejsc przyjaznych mieszkańcom

Wszystkie sprzęty przekazane tegorocznym laureatom konkursu – już zostały zainstalowane i można z nich korzystać. Zasady konkursu są bardzo proste – w zamian za wyremontowanie lub zakup urządzeń, wspólnoty i spółdzielnie otrzymują nowy sprzęt na zarządzane przez siebie tereny.

Siódma edycja była wyjątkowa, bo pierwszy raz można było starać się o urządzenia nie tylko na place zabaw, ale również na siłownie plenerowe. Z tej możliwości skorzystała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” i w efekcie przy ul. Solskiego powstało miejsce do ćwiczeń w plenerze. Spółdzielnia otrzymała od miasta  urządzenie siłowe składające się z biegacza i narciarza. W ramach konkursowego zadania zainstalowała prasę nożną, steper oraz orbitrek. Dodatkowo teren siłowni wyłożono kostką brukową, zamontowało ławki. W tym roku MZUK przekazał wspólnotom i spółdzielniom sprzęty o wartości około 40 tys. zł.

resizedimage500333-place20171-1

Poza tym Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” zgłosiła do konkursu plac zabaw przy ul. Gagarina, gdzie zamontowała dwa nowe urządzenia (huśtawkę ważka oraz bujak sprężynowy), a w zamian otrzymała huśtawkę oraz kiwak.

place20162

Spółdzielnia mieszkaniowa „Stare Gliwice” zgłosiła do konkursu plac zabaw przy ul. Kasprzaka 10-16. W ramach zadania wyremontowano drewniany zestaw zabawowy oraz zamontowano tablicę z regulaminem. Za wywiązania się z zadania spółdzielnia otrzymała karuzelę i przeplotnię.

place20163-1

Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Czwartaków otrzymała od MZUK karuzelę i zjeżdżalnię. Wcześniej jednak wyremontowała huśtawkę i ściankę wspinaczkową, wymieniła odeskowanie w ławkach i zaimpregnowała drewniane elementy urządzeń zabawowych.

place20165-1W sumie podczas siedmiu edycji konkursu miasto przekazało wspólnotom i spółdzielniom sprzęt o wartości około 340 tys. zł! Celem konkursu jest aktywizacja lokalnej społeczności, dbanie o estetykę, bezpieczeństwo i funkcjonalność miejsc rekreacji. Dzięki tej inicjatywie wspierane jest doposażenie placów zabaw i siłowni znajdujących się na terenie Gliwic, ale które nie są administrowane przez MZUK.

źródło: UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here