Gliwice to piękne miasto na Górnym Śląsku. Nie brakuje tutaj miejsc, w których można wykonać sesję ślubną. Często to właśnie do Gliwic przyjeżdżają pary młode, by zrealizować swój wymarzony plener ślubny.

Nie trzeba jechać w góry, nad morze, czy za granicę, by wykonać piękne zdjęcia ślubne czy film ślubny w Gliwicach. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i wybrać miejsca, które dobrze znamy, ale do tej pory nie kojarzyły nam się jako tło do zdjęć.

Kamerzysta Gliwice podpowiada

Czasem ciężko nam zauważyć, gdzie można zrobić dobre zdjęcie lub film ślubny. Pary młode wybierają polskie góry np. Morskie Oko, Szczyrk lub też jadą nad morze. Otóż nie zawsze trzeba. Oczywiście gór w Gliwicach nie mamy, ale są różne alternatywy. Przedstawimy Wam miejsca, w których wykonacie piękne zdjęcia ślubne w Gliwicach. W przygotowaniu zestawienia pomógł nam kamerzysta Gliwice.

sesja ślubna Gliwice

Palmiarnia w Gliwicach

Jeśli chcesz, aby Twoja sesja ślubna w mieście Gliwice była niezwykła, to na pewno warto rozważyć Palmiarnię miejską. To miejsce, gdzie znajdziemy ponad 6 tys. okazów flory i fauny. Są tam rośliny przyprawowe, cytrusowe, ale przede wszystkim egzotyczne palmy i kaktusy. To doskonałe tło do zdjęć ślubnych. Przy okazji można zobaczyć też wiele gatunków zwierząt. Jedną z głównych atrakcji Palmiarni w Gliwicach jest wielkie akwarium, na tle którego można zrealizować niekonwencjonalną sesję ślubną. Największy zbiornik prezentuje ryby dorzecza Amazonki (60 tys. litrów). Palmiarnia będzie więc doskonałym wyborem, jeśli marzy nam się sesja wśród zieleni.

Park Chrobrego

To największy park w Gliwicach. Stanowi doskonałe miejsce do realizacji sesji ślubnych. Można tam również wykonać filmowe podziękowania dla rodziców. To niespodzianka, którą bardzo często tworzą pary młode. Gotowy film wyświetlany jest podczas wesela. Wracając jednak do plenerów ślubnych. W parku Chrobrego jest wiele ciekawych zakątków – nawet mostek – w których można wykonać ciekawe zdjęcia. W parku znajduje się m.in. plenerowa siłownia, place zabaw, ciekawe leżaki i drzewa. Właściwie ogranicza Was tylko kreatywność fotografa.

Jezioro w Czechowicach – sesja ślubna Gliwice

Marzy Ci się sesja ślubna nad jeziorem, z koniem i przy ognisku? A może sesja na plaży przy zachodzącym słońcu? Wcale nie trzeba jechać nad morze! Taką właśnie możesz zrealizować w Gliwicach. Wystarczy wybrać się do Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach. To dzielnica Gliwic. Znajduje się tam nie tylko wspomniane jezioro, ale również stajnia, miejsca grillowe, dużo zieleni, pomost i inne ciekawe zakątki. To właśnie tam możecie wykonać ciekawy plener ślubny np. gdy film z wesela realizuje dla Was kamerzysta Gliwice.

Sesja ślubna z alpakami w Gliwicach

Co ciekawe, nie musisz jeździć po całej Polsce w poszukiwaniu alpak. Okazuje się, że od pewnego czasu w Gliwicach działa Kolonija Alpaki. W gliwickiej dzielnicy Ostropa znajdziesz 3 zwierzęta tego gatunku. Są w różnych kolorach. Można zabrać je na spacer. Oczywiście, nie jest to atrakcja bezpłatna, jednak warto. Do dyspozycji mamy nie tylko zwierzęta, ale także otoczenie, czyli piękne pola. To właśnie tam można wykonać film ślubny z alpakami.

Gliwicka starówka

rynek Gliwice sesja ślubna

Być może uliczki wokół gliwickiego Rynku nie są tak popularnym miejscem na sesje ślubne, jak te w Krakowie czy Wrocławiu, jednak warto się wybrać tam z aparatem. Szczególnie teraz, gdy niektóre z nich zostały wyłączone z ruchu, a parkujące samochody nie szpecą kadrów. Gliwicka starówka ma swój urok. Można tam zrealizować niesamowite kadry. Latem, gdy przed lokalami wystawione są stoliczki można wykonać sesję w stylu „street wedding photography”.

Film ślubny Gliwice

Jeśli interesuje Was film ślubny Gliwice, to na pewno warto wybrać kamerzystę właśnie z tego miasta. Osoba, która doskonale zna teren na pewno podpowie Wam, gdzie warto się wybrać, by wykonać sesję ślubną w mieście Gliwice. Piękne zdjęcia czy film ślubny w Gliwicach można wykonać nie tylko we wspomnianych wyżej miejscach, ale również:

  • Park Chopina
  • Skwer Valenciennes
  • Plac Piłsudskiego z fontanną
  • Nowe Gliwice
  • Gliwickie lasy

Podsumowując: Gliwice to miasto, które oferuje bardzo wiele ciekawych miejsc na sesje ślubne. To właśnie tutaj możecie zrealizować swoją wymarzoną sesję ślubną lub film z wesela. Wybierzcie się np. do Palmiarni, a na pewno nie pożałujecie. Oczywiście, część z tych miejsc (np. Palmiarnia) pobiera opłatę za zdjęcia ślubne, jednak przedstawiliśmy też bezpłatne możliwości.

Materiał partnera

9 KOMENTARZE

  1. Weselę w stylu boho i dodatkowo taka sesja 😀 super, u mnie na pewno tak będzie, już zaczynamy się szykować i zaproszenia boho z amelia wedding mamy 🙂

  2. My tez sie zastanawiamy, ale ślub dopiero za rok, wiec na luzie. Byliśmy na ich stronie i jest pare “naszych” wzorów

  3. Dokładnie, ja ich cąłkiem dobrze znam mimo ze nie korzystałam bo slubu raczej brac nie bede ale z branżą jestem zwiazana i dobrze sie o nich mówi w srodowisku

  4. No akurat jak się tak czyta i słucha znajomych to raczej pozytywne opinie przeważają.

  5. Własnie szukamy czegoś a poza tym czy ktoś poleci gdzie zaproszenia ślubne i podziękowania? Myślimy o Amelia Wedding ale jeszcze nie wiemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here