Rok 2019 pożegnamy 31 grudnia na placu Krakowskim. Gwiazdami wieczoru będą Tomasz Makowiecki, Mietall Waluś, Titus, Sidney Polak i Joka. Imprezę rozkręcą gliwickie zespoły rockowe – Wiewiórka Na Drzewie, Fyl Gut i The Tree.

Sylwestrowe koncerty rozpoczną się o godz. 21.00. Na rozgrzewkę na pl. Krakowskim wystąpią trzy rockowe kapele z Gliwic. Chłopaki z Wiewiórki Na Drzewie mają mega pozytywną energię! Grają wybuchową mieszankę rocka, reggae i ska. W tym roku otrzymali nagrodę prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury. Muzyka Fyl Gut to prawdziwa, hardcore’owa petarda. Kroku dotrzyma im także kapela The Tree. W obu zespołach śpiewają kobiety – wokalistki z zadziornym, rockowym pazurem.

Później sylwestrową atmosferę podkręcą zaproszone gwiazdy. Na pl. Krakowskim wystąpi Tomasz Makowiecki, dobrze znany fanom muzyki alternatywnej kompozytor i tekściarz. Dla gliwiczan wystąpi też Mietall Waluś, znany z projektów Lenny Valentino i Negatyw. Waluś nagrywał w legendarnym studiu Abbey Road  – tym samym, co wcześniej The Beatles.

Ostrą rockową jazdę fanom mocnego brzmienia zapewni Titus, wokalista i gitarzysta kultowego zespołu Acid Drinkers. Tegoroczny sylwester nie zawiedzie także miłośników reggae, którzy będą bawić się na koncercie Sidneya Polaka. Scenę hip-hopową będzie reprezentował Joka, śląski raper znany z formacji Kaliber 44.

W komentarzach w internecie, głównie na platformach społecznościowych pojawia się coraz więcej niezadowolonych głosów. Sporej części mieszkańców nie spodobał się taki dobór wykonawców na najważniejszą imprezę w roku – woleliby muzykę bardziej taneczną.

4 KOMENTARZE

  1. Przecież franca dla swoich psychofanów zorganizowała sylwestra w miejscu gdzie lwów nie ma choć tam najbardziej by się przydały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here