Ten rok jest dla Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach przełomowy. Obiekt na 10-lecie przejdzie gruntowną modernizację i zyska nowe oblicze. Modernizacja obejmie prawie wszystkie elementy i powierzchnie odwiedzane przez klientów.

Przeobrażeniu ulegnie wystrój części wspólnych, pojawią się nowe ciągi komunikacyjne, które usprawnią poruszanie się po obiekcie. Pojawią się ruchome chodniki i nowe schody. Prace wewnątrz galerii obejmą wymianę płytek, oświetlenia, modernizację sufitów, toalet oraz elementy małej architektury.

W strefie atrium zniknie półpiętro. Zostanie ono zastąpione podestem na poziomie 0, który stanie się miejscem występów artystycznych i sercem większości wydarzeń.

– Modernizacja jest konieczna, gdyż zmieniają się oczekiwania klientów, a rynkowa rywalizacja jest coraz bardziej wymagająca. Po zmianach CH FORUM zyska na atrakcyjności, co ma niebagatelne znaczenie w przyciąganiu klientów i nowych najemców – komentuje Grzegorz Filipczyk, dyrektor CH FORUM.

W czasie remontu FORUM będzie otwarte a prace prowadzone głównie w nocy.

Planując prace modernizacyjne CH FORUM dołożyło starań, aby nie kolidowały one z bieżącym funkcjonowaniem obiektu. Strefy działań modernizacyjnych zostaną wygrodzone i estetycznie oznakowane, a większość prac prowadzona będzie w godzinach nocnych.
Autorem koncepcji i projektu modernizacji jest renomowana międzynarodowa firma Chapman Taylor. Generalnym wykonawcą: spółka Infine.

HARMONOGRAM I ZAKRES PRAC

Budowa ruchomego chodnika (tzw. trawelatora) celem poprawy komunikacji z poziomu -1 na poziom 0. Prace rozpoczęły się w 1 tygodniu lutego, a skończą pod koniec maja. Do około połowy marca potrwają na parkingu podziemnym, później przeniosą się na poziom 0, w okolice hipermarketu Carrefour. Dostawcą urządzenia jest firma Schindler.

Prace wewnątrz galerii. Obejmą wymianę płytek, oświetlenia, modernizację sufitów, toalet oraz elementy małej architektury. Ten etap prac rozpocznie się na początku kwietnia i potrwa do końca października.

Atrium. W ramach tego etapu modernizacji zostanie zburzony „spocznik” oraz schody prowadzące na poziom +1. W zamian na poziomie 0 powstanie miejsce eventowe o pow. ok. 150 m kw. Prace zaplanowane są od 2 tyg. maja do końca sierpnia.

Nowe schody ruchome. Ostatnim elementem modernizacji będzie montaż schodów ruchomych z poziomu 0 (przy C&A/CCC) na poziom +1. Prace te również zostaną zakończone do końca października.

16 KOMENTARZE

  1. Ja bym nic w tym forum nie robił bardziej bym się zajął tym co jest przed forum ( focus )

  2. Remomt da niewiele,lepiej niech poszukaja nowych najemcow,bo bardzo dużo boksow stoi pustych. Forum nie jest atrakcyjnym centrum handlowym na tle innych.Sklepy ktore to centrum wyroznialy,dawno się zamknely,a nowe ktore powstają,pepco,deichmann nie przyciągną za wielu klientów. Ale cóż…remont trzeba za coś przeprowadzić,nie ważne,ze czynszami wykancza się najatrakcyjniejszych najemców.

  3. Co by nie zrobili to i tak to takie nowoczesne targowisko jedynie bez możliwości targowania się.Co by nie zrobili (chyba żeby basen dobudowali) to i tak to tylko “świątynia” zwykłej konsumpcji mająca przekonać ludzi że własnie tam trzeba kupić.Połóżcie dywany wszędzie to spowolni ludzi 🙂

  4. Modernizacja to dobry pomysł, ale czy niezbędny? W pierwszej kolejności te CH musi mieć coś czego nie ma konkurencja. Do nie dawna były to sklepy spółki Inditex – Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarious. Teraz do Forum nie ma po co jechać.

  5. Czyli znowu po nocach robotnicy będą rzucać gruzem do kontenerów z odległości 2 metrów, a jak przyjedzie policja to grzecznie się schowają do środka, jakby nigdy nic…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here