Przęsło mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Dworcowej w Gliwicach jest trwale uszkodzone i czeka go generalny remont. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już przetarg na wykonanie tego zadania. Przebudowa mostu będzie połączona z rozbiórką pobliskiej kładki technologicznej oraz umocnieniem koryta rzeki. Termin wykonania zamówienia upływa 30.06.2017 r.

Prace obejmą m.in. rozbiórkę istniejącego przęsła mostu drogowego i budowę nowego, wyburzenie przęsła sąsiadującego mostu tramwajowego, przebudowę bezpośrednich dojazdów do mostu, rozbiórkę technologicznej kładki nad Kłodnicą, znajdującej się w pobliżu mostu, a także umocnienie koryta rzeki Kłodnicy. Ponadto teren pod i przy moście ma zostać uporządkowany.

Warto przypomnieć, że trzy lata temu zakończono remont mostu nad Kłodnicą w ciągu ul. Zwycięstwa. Prace trwały pół roku; w tym czasie odnowiono i zabezpieczono te elementy konstrukcji, które uległy korozji. Wymieniono również nawierzchnię jezdni i chodników na moście.  Odrestaurowano także zabytkowe balustrady oraz wzmocniono pobliskie skarpy. Dodatkowo zlikwidowane zostało torowisko tramwajowe od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Wybrzeża Armii Krajowej.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas naFacebooku!

10 KOMENTARZE

  1. Powinni rozpocząć rozbiórkę już teraz, póki jest zamknięta Kujawska i Panewnicka. Żeby gliwiczanie odczuli jeszcze bardziej jak bardzo guru Frankiewicz ma ich gdzieś. Ale bez obaw, gliwiczanie na pewno zagłosują na niego w kolejnych wyborach, nieważne jak by nie byli traktowani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here