We wtorek 7 maja most nad Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej, zostanie zamknięty dla ruchu. Przez kilka miesięcy w tej części miasta będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy, zwracajcie uwagę na znaki!

Rozpoczyna się rozbiórka starego mostu nad Kłodnicą. Jego miejsce zajmie nowy, o ramowej konstrukcji i nośności do 50 t. Prace na moście rozpoczęły się 9 kwietnia, przy częściowo utrzymanym ruchu samochodowym, a w ostatnich dniach wybudowano tymczasową kładkę dla pieszych.

7 maja most zostanie zamknięty dla ruchu. Kierowcy jadący ul. Wrocławską w kierunku ul. Częstochowskiej i Konarskiego będą skręcali w lewo, w ul. Strzody, następnie w prawo w Dworcową i ponownie w prawo, w Kłodnicką.

Uwaga! Ruch na ulicach Strzody i Kłodnickiej będzie jednokierunkowy, natomiast Dworcową, na odcinku od Strzody do Kłodnickiej, będziemy jeździć w obu kierunkach.

Objazd z ul. Konarskiego w poprowadzony zostanie ulicami: Częstochowską i Jagiellońską do Dworcowej. Szczegółową mapę objazdów publikujemy poniżej.

Przystanek autobusowy z ul. Wrocławskiej, przy Państwowej Straży Pożarnej zostanie przeniesiony na ul. Częstochowską (za skrzyżowanie ul. Częstochowskiej i Zimnej Wody).

Uwaga! W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uniemożliwiających wykonanie oznakowania poziomego, termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu może ulec zmianie.

Wykonawca robót, Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, prosi kierowców o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe i wyrozumiałość. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na moście powinny się zakończyć pod koniec stycznia 2020 r.

W tym czasie zostanie także przebudowany odcinek ul. Wrocławskiej (na dojeździe do mostu) oraz odcinek ul. Częstochowskiej, obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką. Inwestycja będzie kosztować 9 mln zł i zostanie w całości sfinansowana z miejskiego budżetu. 

12 KOMENTARZE

  1. Kolejny kretyński pomysł gliwickich drogowców. Strzody jednokierunkowa , co za durny pomysł, tam są trzy pasy ruchu !!!. Dodatkowo – Gratuluje pomysłu zmuszenia autobusów do skrętu ze Strzody w Kłodnicką, drogowcy opamiętają się jak autobus potrąci kogoś na chodniku, ten skręt jest za ciasny dla autobusu. Trzeba było myśleć wcześniej i odróżnić Dworcową , jak to było w planach z lat osiemdziesiątych (miały być 4 pasy ruchu), wtedy nie było by problemu.Dodatkowo Jagielońska rozryta i nic się nie dzieje. Kretynizm naszych drogowców jest nieograniczony.

  2. Są oznaczenia ze tylko jazda na wprost wiec nie można legalnie skręcić w lewo pewnie bedzie trzeba wjechać na plac biedronki i spod niej wykręcić znów na dworcowa i później na klodnicką

  3. Najgorsze jest to że tamtędy przejeżdża około 80% autobusów komunikacji miejskiej. To one będą tworzyły największe korki

  4. Przez najbliższe kilka lat omijać ten rejon, przecież jest rzeczą oczywistą że w ciągu roku nowy most na pewno nie powstanie, wystarczy zobaczyć jak się ciągnie robota na Jagiellońskiej :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here