SixSilver Jubiler Gliwice

Grupa Kapitałowa MOSTOSTAL ZABRZE rozszerza współpracę z Zespołem Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach.

FORUM

MOSTOSTAL ZABRZE wznowił współpracę z Zespołem Szkół Ceramiczno-Budowlanych we wrześniu 2018 roku. To wtedy swoim patronatem objęto klasę Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcącą w kierunku ‘Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie’. W ramach patronatu uczniowie odbywają praktyki w MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego oraz objęci są Programem Stypendialnym, w ramach którego za wysoką frekwencję na zajęciach praktycznych oraz osiągnięcia co najmniej dobrych wyników nauczania i dobre zachowanie otrzymują comiesięczne stypendium.

Ponadto dla uczniów wyróżniających się może zostać przyznana jednorazowa nagroda semestralna. Są to kwoty niemałe. Zgodnie z podpisanym porozumieniem uczeń 3 klasy, spełniający wszystkie wymogi, może zdobyć w sumie niemal 4000 zł w ciągu roku. Uczniowie, którzy wzięli udział w Programie oraz zakończyli cykl kształcenia mają gwarancję zatrudnienia w jednej ze Spółek Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE. Jak wspomina Prezes Zarządu Dariusz Pietyszuk „Korzyści są obopólne, uczniowie są zmotywowani do nauki odbywając praktyki w jednej z naszych Spółek, Firma zaś po zakończonej nauce zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, oferując jej możliwości dalszej nauki i rozwoju pod okiem doświadczonych specjalistów.” 

Pierwszy rok współpracy wygląda bardzo obiecująco – do programu zakwalifikowało się bowiem aż 2/3 uczniów klasy I. Skłoniło to MOSTOSTAL ZABRZE, by z nowym rokiem szkolnym, poza klasą w Branżowej Szkole I Stopnia, objąć swoim patronatem także dwie klasy Technikum kształcące w zawodach „Technik budownictwa” oraz zupełnie nowej specjalności „Technik robót wykończeniowych w budownictwie”. Kwoty miesięcznych stypendiów w technikach sięgają aż do 500 zł netto w klasie maturalnej. „Chcemy w ten sposób zachęcić młodych ludzi do wybierania zawodów związanych z branżą budowlaną.

Duże zaangażowanie uczniów oraz Szkoły w realizację Programu oraz poziom umiejętności praktycznych, prezentowany przez uczniów na zajęciach odbywanych u nas w ramach praktyk, jednoznacznie pokazują nam, że warto dalej inwestować w rozwój młodzieży z gliwickiej „budowlanki”- dodaje Aleksandra Brzoza, Dyrektor Biura Zarządzania Personelem w Grupie Kapitałowej Mostostal Zabrze. „Rekrutacja do szkoły rusza już 13 maja i potrwa do 25 czerwca. Absolwentom Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów oferujemy miejsca zarówno w Branżowej Szkole I Stopnia jak i w każdej z klas Technikum” – zachęca do rekrutacji Dyrektor Szkoły Beata Spałek.

Grupa Kapitałowa MOSTOSTAL ZABRZE wspiera Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych także na innych polach m.in. zostając głównym fundatorem nagród w regionalnym etapie Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”, która odbyła się 14 marca.  Gliwicka młodzież reprezentowana przez Mateusza Wiewiórę i Jacka Skotnickiego zdobyła na tegorocznej olimpiadzie III miejsce i zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się już w dniach 30-31.05.2019 r. w Staszowie w woj. świętokrzyskim. 

Więcej informacji na temat rekrutacji do Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.zsb.gliwice.pl w zakładce Kandydat.

11 KOMENTARZE

  1. Super pomysł, a proponowalabym przyjrzec się jak wyglada kształcenie zawodowe w DE, dziwiie sie czemu tego jeszcze nie wprowadzono

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here